Wędrowiec - jedna z najważniejszych powieści w świecie Metro 2033 ukaże się już 15 lutego

gram.pl
2018/02/06 16:48
0
0

Książka to powrót do fundamentów serii: klaustrofobicznych tuneli metra, samotnej, stalkerskiej doli i czających się na każdym kroku mutantów.

Wędrowiec - jedna z najważniejszych powieści w świecie Metro 2033 ukaże się już 15 lutego

Wydawnictwo Insignis ogłosiło, że już 15 lutego na półki księgarń trafi książka Wędrowiec, której autorem jest Suren Cormudian. Pierwotnie opowieść została napisana dla społeczności portalu metro2033.ru (nie miała zostać wydana na papierze), ale zdobyła tak duże uznanie wśród fanów, że po kilku miesiącach została oficjalnie opublikowana i stała się jedną z podstawowych lektur świata Metro 2033.

Akcja Wędrowca toczy się w październiku 2033, na miesiąc przed przygodą Artema. Głównym bohaterem jest Siergiej Minimalny, profesjonalny, samotny stalker, specjalizujący się w zdobywaniu książek. Po ciężkiej wyprawie, bohater wraca na rodzimą stację Tulską i zostaje wciągnięty w konflikt między dwoma tajemniczymi przeciwnikami. Siergiej odegra w tym starciu znaczącą rolę. Bohater będzie też musiał zapłacić bardzo wysoką cenę...

Książka nie jest prostą przygodą w zniszczonym świecie. Postaci stworzone przez Surena są barwni, pełni życia i autentyczni. Autor pisze o człowieczeństwie - miejscu ludzkości w metrze, dobru i złu, możliwości istnienia tych wartości w czystej formie i stawia pytanie - czy ocalenie świata jest konieczne? Całość okraszona jest sardonicznym poczuciem humoru, historia ta nie raz wywoła więc uśmiech na waszych twarzach.

Wędrowiec jest adresowany do wszystkich fanów postapokalipsy. Nie wymaga znajomości żadnej lektury z serii, toteż można od niego rozpocząć przygodę w świecie Metro 2033.

GramTV przedstawia:

Powieść Wędrowiec została nagrodzona brązowym medalem w głosowaniu na książkę roku 2010 (ustępując miejsca tylko książkom Piter i Do światła). Sam Dmitry Glukhovsky docenił Surena Cormundiana i poprosił go o napisanie następnej powieści w serii. Tak właśnie powstało Dziedzictwo przodków.

Wydanie Wędrowca to nie koniec atrakcji. W ciągu ostatnich czterech lat Wydawnictwo Insignis publikowało rosyjskie powieści z Uniwersum Metro 2033 z darmowym zbiorem opowiadań. Tym razem przygotowało dla fanów niespodziankę w postaci papierowej, 60-stronicowej wersji opowiadania Dmitrija Glukhovsky'ego - Koniec drogi, dodawanej za darmo do każdego egzemplarza Wędrowca. Koniec drogi jest powiązane z jedną z legend, którą można usłyszeć w Metro 2034. Załoga okrętu atomowego, która przetrwała wojnę, zacumowała niedaleko Władywostoku. Tam dzięki użyciu reaktora atomowego osiedliła się w opuszczonej wiosce rybackiej. O tych wydarzeniach opowiada Za horyzont, natomiast Koniec drogi skupia się na wyjątkowym spotkaniu chłopca i starca, których łączy tytułowa, wspólna droga.

W styczniu w Rosji ukazała się trzecia książka Cormudiana, w której poruszany jest problem komunikacji międzyludzkiej - czy ludzie stojący po dwóch stronach konfliktu zdołają znaleźć wspólny język w obliczu zagrożenia? Sytuacja społeczno-polityczna jest daleka od animozji amerykańsko-rosyjskiej w fikcyjnym świecie Metro 2033, ale powieść jest dobrym początkiem do dyskusji.

Niebawem Suren Cormudian zagości w Warszawie, by spotkać się z czytelnikami. Nadarzy się więc świetna okazja, by z nim porozmawiać, zdobyć autograf i zrobić wspólne zdjęcie. Szczegóły zostaną podane już wkrótce.

Z okazji premiery książki Wędrowiec Wydawnictwo Insignis przygotowało specjalną ofertę cenową na wcześniej wydane pozycje z Uniwersum Metro 2033. Uzupełnij swoją kolekcję – książki w cenie 19,99 zł tylko w outlecie Wydawnictwa Insignis. Liczba egzemplarzy w tej cenie ograniczona!

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!