News

Xbox One X sprzedaje się powyżej oczekiwań; analitycy zmieniają prognozy

Patryk Purczyński, 13.11.2017 20:04 8

To już trend - po IHS Markit kolejni analitycy zwiększają prognozowaną liczbę sprzedanych egzemplarzy Xboksa One X. Microsoft trafił w dziesiątkę?

Xbox One X w pierwszym tygodniu na Wyspach Brytyjskich sprzedał się w 80 tys. egzemplarzy - podał serwis GamesIndustry. Konsola osiągnęła więc bardzo zbliżony wynik do tego, który w analogicznym okresie stał się udziałem Nintendo Switcha, gdy ten debiutował w marcu. Nowa propozycja Microsoftu jest też zdecydowanie popularniejsza od PS4 Pro z jego okresu premierowego.

Około 55 proc. sprzedanych w początkowym okresie egzemplarzy Xboksa One X to edycja specjalna Project Scorpio. Konsoli idzie tak dobrze, że analitycy zmieniają swoje - pierwotnie powściągliwe - prognozy dotyczące sprzedaży. Najpierw korekty dokonało IHS Markit, teraz, w świetle wyników z Wielkiej Brytanii, o rewizji swoich prognoz wspomina Mike Piscatella z NPD Group. "Solidne wyniki Xboksa One X na Wyspach. Wygląda na to, że Microsoft organizuje większe dostawy niż szacowałem; będę musiał zmienić swoje przewidywania dla rynku amerykańskiego" - pisze na Twitterze.

Jeśli sami nie wiecie, czy warto zainwestować w Xboksa One X, być może odpowiedź znajdziecie w naszym poradniku wideo.

najnowsze