News

Intel Extreme Masters World Championship i ESL One powrócą do Katowic w 2018 roku

Małgorzata Trzyna, 24.10.2017 19:30 0

Przygotujcie się na dwa weekendy esportowej rywalizacji w Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II.

W 2018 roku Katowicki Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe ponownie staną się arenami jednych z najbardziej prestiżowych turniejów: ESL One Katowice powered by Intel (24-25 lutego) oraz Intel Extreme Masters World Championship Katowice (2-4 marca).

ESL One Katowice powered by Intel to pierwszy tak duży międzynarodowy turniej Dota 2 i pierwszy Major Dota 2, który będzie miał miejsce w Polsce. W rywalizacji weźmie udział szesnaście najlepszych drużyn z całego świata, które powalczą o ok. 3 600 000 złotych oraz 1 500 punktów rankingowych, mogących dać awans na kolejną imprezę z cyklu The International. Zawody potrwają sześć dni, a faza pucharowa zagości na dużej scenie w Spodku 24-25 lutego 2018.

Z kolei podczas Intel Extreme Masters World Championship Katowice wyłonieni zostaną mistrzowie świata w Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II. Zmagania będą trwały sześć dni, a same play-offy odbędą się 2-4 marca 2018 roku w Spodku. Szesnaście najlepszych drużyn CS:GO z całego globu rywalizować będzie o ok. 2 000 000 złotych - najwyższą w historii cyklu pulę nagród. Z kolei zawodnicy StarCraft II będą walczyć o 900 000 złotych. Zwycięzca turnieju uzyska również bezpośredni awans na WCS Global Finals.

IEM Katowice będzie siódmym turniejem zaliczającym się do serii Intel Grand Slam, dzięki której jeden z zespołów CS:GO może zgarnąć dodatkową nagrodę w postaci 1 000 000 dolarów. Kwota ta trafi do drużyny, która wygra cztery z ostatnich dziesięciu turniejów wysokiej rangi organizowanych przez DreamHack lub ESL. Szansę na zgarnięcie tej nagrody mają drużyny FaZe Clan, G2 Esports i SK Gaming - każda z nich zdobyła już jedno trofeum.

Podczas obu weekendów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą się także targi IEM Expo, z trzema esportowymi scenami, Intel Expierience Zone oraz strefą biznesową dla przedstawicieli firm. Odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć dodatkowe turnieje w gry, których nie będzie na scenie głównej oraz zapoznać się z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w gamingu, zagrać w najnowsze gry, przetestować sprzęt i technologię VR.

- Katowice dzięki Intel Extreme Masters stały się globalną stolicą esportu - powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Od pięciu lat to właśnie w naszym mieście odbywają się finały rozgrywek IEM - największego wydarzenia na świecie. Przez kilka dni oczy całego świata zwrócone są w kierunku Katowic. Dziesiątki tysięcy fanów na trybunach legendarnego Spodka i nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz miliony kibiców przed komputerami na całym świecie, gwarantują doskonałą promocję Katowic. Tylko w samym 2017 roku IEM odwiedziło ponad 170 tysięcy gości. Jestem przekonany, że piąte finały w katowickiej arenie będą wyjątkowe i już dziś zapraszam do Katowic!

Wstęp na oba wydarzenia będzie całkowicie darmowy. Osoby, które zechcą zapewnić sobie miejsca siedzące czy nocleg, od 2 listopada będą mogły zakupić bilety wczesnego wstępu na stronie Ticketmaster.

Więcej informacji można znaleźć na intelextrememasters.com, esl-one.com oraz iem-expo.com.

najnowsze

Poznaliśmy datę premiery filmu Czarna Pantera 2

1

Kolejna informacja z D23 Expo – znamy datę premiery kontynuacji przygód króla Wakandy. Dla fanów filmu na tym jednak kończą się dobre wiadomości, bowiem czekać będziemy naprawdę długo.