News

Spec Ops: The Line bez szans na kontynuację. "Twórcy woleliby zjeść szkło"

Patryk Purczyński, 05.10.2017 18:25 3

Odpowiedzialny za rewelacyjny scenariusz gry Spec Ops: The Line Walt Williams ujawnia, dlaczego nie należy spodziewać się kolejnej części.

Od premiery Spec Ops: The Line minęło już pięć lat. Choć gra zebrała w mediach branżowych wiele pochwał, zwłaszcza ze scenariusz kampanii dla jednego użytkownika, próżno szukać wieści o kontynuacji. Walt Williams, zapytany przez jednego z fanów, dlaczego nie powstała kolejna część, udziela brutalnie szczerej odpowiedzi: - Ponieważ to byla brutalna, bolesna produkcja i każdy, kto był w nią zainteresowany, wolałby zjeść szkło niż zrobić następną odsłonę. Poza tym gra się nie sprzedała.

Odpowiedzialne za Spec Ops: The Line studio Yager przeżywało niełatwy okres nie tylko podczas prac nad wspomnianym projektem. Kolejnym fiaskiem okazało się Dead Island 2, którego produkcją przez dłuższy czas zajmowała się niemiecka ekipa. Ostatecznie Deep Silver postanowiło jednak przekazać tytuł w ręce Sumo Digital. Yager zajął się natomiast symulatorem Dreadnought, który bez większych sukceców ukazał się w sierpniu tego roku.

najnowsze