Informacje

Blizzard wraca do nazwy Battle.net

... Katarzyna Dąbkowska

Firma postanowiła lekko ją zmodyfikować, dodając do niej nazwę Blizzard.

Blizzard wraca do nazwy Battle.net - obrazek 1

Blizzard Entertainment we wrześniu minionego roku poinformował oficjalnie, że ma zamiar zrezygnować z popularnej nazwy Battle.net, ponieważ użytkownicy mieli kojarzyć ją z zupełnie inna firmą. Zamiast Battle.net zdecydowano się na coś bardziej przywołującego na myśl Blizzarda (Blizzard Voice czy Blizard Streaming). Teraz jednak firma ponownie zmieniła zdanie i wraca do poprzedniej nazwy, choć lekko zmodyfikowanej.

Nazwa Battle.net od teraz znów wraca do łask, choć nie do końca w swojej oryginalnej formie. Amerykańska firma stwierdziła, że gracze powinni ją jednak kojarzyć z nazwą Blizzard, tak więc teraz spotkamy się z nazwą Blizzard Battle.net.

Firma potwierdziła, że przemyślała zmianę nazwy i, opierając się przede wszystkim na opiniach graczy, postanowiła przywrócić stary, dobrze znany termin. Przedstawiciele firmy napisali w krótkim poście, iż Battle.net jest centralnym układem nerwowym dla gier Blizzarda. I choć nie zmienili jej technologi, to uważają dziś za błąd próbę zmiany nazwy.

Najnowsze
Lubisz nas?