Felieton

Anthem - nowa marka BioWare'u jak Gwiezdne wojny

Patryk Purczyński, 26 czerwca 2017 16:43 7

Uniwersum Anthem stanowi połączenie świata fantasy ze zdobyczami nauki z przyszłości. Szczegółowo kwestię tę omawia menedżer generalny BioWare'u.

W Anthem główny wątek skoncentrowany jest na grupie zwanej Freelancerzy. - Ich zadaniem jest ochrona ludzkości na obcej, oddalonej planecie - wyjaśnia Aaryn Flynn, menedżer generalny BioWare'u. - Gra osadzona jest w gatunku, który nazywamy naukowym fantasy. Można to porównać do Gwiezdnych wojen czy uniwersum Marvela, gdzie dzieje się wiele niesamowitych rzeczy, ale nie martwimy się za bardzo tym dlaczego lub jak one się dzieją, całym zapleczem naukowym -mówi.

Nową grę swojego studia porównuje też do Mass Effectu. Tam mieliśmy jednak do czynienia jednoznacznie z science-fiction. W Anthem ma to wyglądać inaczej. - W tym wypadku chodzi o czerpanie zabawy ze świata gry, który jest bujny, egzotyczny i naprawdę Cię wciąga - dodaje Flynn.

Anthem zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Grę zapowiedziało Electronic Arts podczas EA Play. Na konferencji Microsoftu na E3 pokazano natomiast pierwsze ujęcia z rozgrywki.

EA komentuje przebieg prac nad Command & Conquer Remastered
BioWare zatrudnia pracowników, którzy mają naprawić system łupów w Anthem
Walka w Star Wars Jedi: Fallen Order nie będzie tak wymagająca jak w Soulsach
Jedi: Fallen Order i nowy zwiastun Star Wars: Episode IX. Wiedźmin w Ogrodzieńcu? GramtTV News
najnowsze