E3 2017: Spencer: - nie musimy polegać na Gearsach i Halo

Patryk Purczyński, 13 czerwca 2017 11:04 -1

Dwie największe marki Microsoftu nie były częścią tegorocznego pokazu firmy na E3, a mimo to konferencja była udana - przekonuje Phil Spencer.

Microsoft nie zabrał ze sobą na E3 nowych części Halo i Gears of War. - Tak w zasadzie to jestem z tego dumny - mówi Phil Spencer, szef Xboksa. - Tak do tego podchodzę. Pokazaliśmy 42 gry. Konferencja była dłuższa niż zazwyczaj. Uwielbiam gry, które mieliśmy na prezentacji. Nie było ani jednej, którą chciałem wykreślić. Każda z nich miała swoje miejsce. Ogólnoświatowa widownia, mniejsi developerzy, wielcy developerzy, gry oparte na usługach - wyliczał, wskazując na różnorodność pokazanych tytułów.

- W większości przypadków głosy, które do mnie dotarły, mówiły o tym, że byliśmy w stanie zorganizować 90-minutowe show ze świetnymi grami pomimo braku Gearsów i Halo. Ludzie wiedzą, że jesteśmy właścicielem tych marek, one sa dla nas ważne. Dostrzegam jednak siłę w tym, że byliśmy w stanie zorganizować pokaz mocnych gier bez konieczności polegania na Gearsach i Halo - dodał.

Microsoft, oprócz gier, na swojej konferencji zaprezentował też konsolę Xbox One X. Wszystkie wieści z pokazu zebraliśmy dla Was w jednym miejscu.

Plotka: Scalebound powstaje pod nadzorem Nintendo i ukaże się na Switchu
Dzięki xCloud uruchomimy na urządzeniach mobilnych wszystkie gry z Microsoft Store
Ubisoft dorzuca darmową grę do zamówień The Division 2 na PC
Blizzard bez dużej premiery w 2019 roku
najnowsze