Felieton

Australia nową, grywalną frakcją w Civilization VI

Małgorzata Trzyna, 21 lutego 2017 20:20 0

Wkrótce gracze będą mogli korzystać z oficjalnych narzędzi dla moderów i Warsztatu Steam, a także podbijać świat ramię w ramię ze znajomymi.

Firaxis ogłosiło, że już wkrótce fani Civilization VI będą mogli zagrać nową frakcją - Australią, pod wodzą Johna Curtina, który pełnił funkcję premiera tego kraju w czasie II wojny światowej. Australię wyróżniają następujące cechy:

  • "Antypody" - miasta budowane na wybrzeżu zyskują dodatkowe obszary mieszkalne,
  • pola o czarującym i niesamowitym poziomie atrakcyjności zapewniają dodatkowe przychody w kampusach, dzielnicach biznesowych, świątynnych i kulturalnych,
  • unikalna jednostka - digger - zastępuje piechotę, walczy zacieklej na obcych terytoriach oraz na terenach sąsiadujących z wodą,
  • unikalne ulepszenie pola - gospodarstwo hodowlane,
  • "Cytadela cywilizacji" - zapewnia bonus produkcyjny na początku wojny obronnej lub po wyzwoleniu miasta.

Twórcy ogłosili również, że już niebawem udostępnią darmową aktualizację, wprowadzającą wsparcie dla Warsztatu Steam, a także umożliwiającą tworzenie zespołów w trybie multiplayer. W ten sposób będziemy mogli zaprosić do wspólnej zabawy znajomych i stawić czoła sztucznej inteligencji bądź innym graczom. Aktualizacja ma także wprowadzić liczne poprawki w balansie rozgrywki i zachowaniu AI oraz usunąć niedociągnięcia.

Estetyka Civilization V i mechaniki Civilization VI? Tak, dzięki najnowszej modyfikacji
Civilization VI – wsparcie dla zapisu gry w chmurze na PC i Nintendo Switch
XCOM 2 do wypróbowania za darmo przez weekend
Civilization VI i Stellaris w najnowszym pakiecie gier za grosze
najnowsze