Informacje

Elite Dangerous: Arena wycofane ze sprzedaży

... Małgorzata Trzyna

Zainteresowanie Areną okazało się zbyt małe - większość graczy uruchamia tryb PvP z głównego klienta Elite Dangerous.

Elite Dangerous: Arena wycofane ze sprzedaży - obrazek 1

Rok temu Frontier postanowiło przyciągnąć więcej graczy do trybu PvP w Elite Dangerous, przygotowując samodzielną wersję tego wariantu zabawy. Jednak Elite Dangerous: Arena, ze względu na zbyt małe zainteresowanie graczy, nie będzie już dostępne w sprzedaży.

- Ze statystyk wynika, że zarówno większość nowych graczy, jak i tych, którzy regularnie grają w tryb Arena, uruchamia Arenę przez głównego klienta Elite Dangerous, znacznie mniej sięga po samodzielną wersję - powiedział Edward Lewis, starszy menadżer społecznościowy. - Postanowiliśmy wycofać ze sprzedaży Elite Dangerous: Arena, by zredukować liczbę buildów, które musielibyśmy wspierać na Steam, Xboksie One i - w drugim kwartale 2017 - na PlayStation Network, jak również ułatwić wybór nowym graczom.

- Zarówno obecni, jak i przyszli posiadacze Elite Dangerous będą mogli cieszyć się dynamicznym trybem Areny, uruchamiając go z głównego menu. Posiadacze samodzielnej wersji Elite Dangerous: Arena będą mogli nadal grać bez przeszkód. Zmieni się zatem niewiele, ale chcieliśmy was powiadomić, by uniknąć zamieszania.

Użytkownicy podkreślają, że największym problemem jest znalezienie meczu i udaje się to bardzo rzadko - proponują takie rozwiązania, jak zastąpienie graczy botami czy udostępnienie Areny bezpłatnie.

Elite Dangerous: Arena wycofane ze sprzedaży - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?