Nie żyje Masaya Nakamura - ojciec Pac-Mana

Katarzyna Dąbkowska
2017/01/31 13:35
1
0

Założyciel firmy Namco odszedł w wieku 91 lat.

Nie żyje Masaya Nakamura - ojciec Pac-Mana

Na oficjalnej stronie Bandai Namco pojawiła się informacja o tym, że założyciel firmy, Masaya Nakamura, zmarł w dniu 22 stycznia. Ojciec Pac-Mana odszedł w wieku 91 lat.

Nakamura założył swoją firmę pod nazwą Nakamura Manufacturing w 1955 roku. Zajmowała się ona wtedy zabawkami dla dzieci. W 1958 roku nazwa została jednak zamieniona na Nakamura Amusement Machine Manufacturing Company, w skrócie NAMCO. Firma zasłynęła przede wszystkim po wydaniu słynnego na całym świecie Pac-Mana, który zadebiutował w 1980 roku. W 2005 roku Namco połączyło się z Bandai.

GramTV przedstawia:

Na prośbę zmarłego pogrzeb odbył się w obecności jedynie najbliższej rodziny i przyjaciół. Dlatego też informacja o śmierci Nakamury została ujawniona dopiero po uroczystości. Spotkanie upamiętniające ojca Pac-Mana odbędzie się w późniejszym czasie.

Komentarze
1
elmartin
Gramowicz
31/01/2017 14:46

Cóż, śmierć równo traktuje wszystkich ludzi. Nieunikniona.

Śmierć osoby publicznej zawsze wywołuje zainteresowanie i chociaż nie jest niczym nadzwyczajnym, zmusza do refleksji. Przynajmniej, niektórych.

Młodym zawsze wydaje się bardzo odległa, właściwie ich niedotycząca, ale takie jej postrzeganie zmienia się z wiekiem.

Pan Masaya Nakamura zaznaczył swoje miejsce w historii i zostanie zapamiętany, jako twórca, między innymi, tej wyjątkowej gry.

Jednocześnie, jako jeden z pierwszych twórców, całego przemysłu rozrywki elektronicznej.

Niestety czas nie stoi w miejscu a życie nie znosi próżni. Tak jak śpiewał Freddie Mercury "The show must go on".