News

Todd Howard zostanie dołączony do galerii sław. To elitarne grono

Patryk Purczyński, 14.12.2016 18:09 3

Twórca Fallouta 4 i TES V: Skyrim na początku roku odbierze zaszczytne wyróżnienie. Na gali D.I.C.E Awards zostanie włączony do galerii sław.

Todd Howard będzie 22. osobą, która zostanie wprowadzona do galerii sław Akademii Sztuk i Nauk Interaktywnych. Reżyser The Elder Scrolls V: Skyrim i Fallouta 4 wyróżnienie odbierze w lutym przyszłego roku, na rozdaniu nagród D.I.C.E. Awards. Howard dołączy tym samym do grona najwybitniejszych przedstawicieli przemysłu, w którym znajdują się m.in. Shigeru Miyamoto, Hideo Kojima, Leslie Benzies, Tim Sweeney, Gabe Newell oraz Ray Muzyka i Greg Zeschuk.

- Wiem, że wielu z nas spędziło niezliczone godziny na przemierzaniu rozległych, otwartych światów, które stworzył Todd. On sprawił, że musieliśmy na nowo rozważyć relację między graczem a grą, a także rozbudował możliwości opowiadania historii za pośrednictwem naszego medium - mówi Mike Fischer, prezes Akademii Sztuk i Nauk Interaktywnych.

Howarda jako nowego członka galerii sław przedstawi jego kolega z Bethesdy, wiceprezes ds. marketingu i PR, Pete Hines. - Wkład Todda w jego studio, w naszą firmę oraz w przemysł gier jest iście wspaniały. Kiedy spojrzeć na najlepszych z najlepszych developerów wszech czasów - 21 członków galerii sława AIAS - sądzę, że Todd zasługuje na miejsce pośród nich - stwierdza Hines.

Ceremonia odbędzie się 23 lutego. Przypomnijmy, że w zeszłym roku Howard otrzymał nagrodę za całokształt twórczości podczas Game Developers Conference. Niedawno mówił, że do końca kariery mógłby zajmować się tylko Falloutem i TES-em.

najnowsze