Felieton

Todd Howard dostanie nagrodę za całokształt osiągnięć

Patryk Purczyński, 05 lutego 2016 19:10 10

Twórca sukcesów Fallouta i The Elder Scrolls dołączy do grona wielkich, wyróżnionych specjalną nagrodą na Game Developers Conference.

Todd Howard z Bethesda Game Studios na tegorocznym Game Developers Conference otrzyma nagrodę za całokształt osiągnięć. Jego najbardziej rozpoznawalnymi i cenionymi dziełami są gry z serii Fallout i The Elder Scrolls. - Cykle te oddają graczom w pełni ukształtowane światy, pełne rozległych połaci i tajemnic kryjących się za każfym rogiem. Jesteśmy dumni mogąc uhonorować tego wizjonera za jego przywództwo w tworzeniu tych uniwersów - mówi Meggan Scavio, menedżer generalna GDC.

Warto podkreślić, że trzy kolejne dzieła Todda Howarda, TES IV: Oblivion, Fallout 3 i TES V: Skyrim zdobywały tytuł gry roku. Jeden z najważniejszych ludzi w Bethesdzie dzięki wspomnianej nagrodzie znajdzie się w naprawdę doborowym gronie. We wcześniejszych latach podobne wyróżnienia otrzymywali chociażby Warren Spector, Hironobu Sakaguchi, Ken Kutaragi, Peter Molyneux, Ray Muzyka i Greg Zeschuk.

Howard odbierze laury 16 marca, podczas gali Game Developers Choice Awards w San Francisco.

The Elder Scrolls Online - DLC Wrathstone zadebiutuje na PC za kilka dni
Ubisoft dorzuca darmową grę do zamówień The Division 2 na PC
Blizzard bez dużej premiery w 2019 roku
Dangerous Driving, duchowy spadkobierca Burnouta, zadebiutuje w kwietniu
najnowsze