Felieton

Street Fighter V – Capcom zapowiada wsparcie do 2020 roku

LM, 25 listopada 2016 14:35 1

Producent wykonawczy Yoshinori Ono zapowiedział to podczas wywiadu dla magazynu Famistu.

Okazuje się, że Capcom nie zamierza szybko rozstawać się z piątą odsłoną Street Fightera. Wydana na początku bieżącego roku bijatyka okazała się przeciętna w opinii recenzentów, ale gracze nie byli już wobec niej tak delikatni i mówiąc wprost, niesamowicie ją zjechali. Mimo tego, Capcom nie zamierza porzucać tytułu i ustami producenta wykonawczego zapowiada długometrażowe działania, które mogą potrwać nawet do 2020 roku.

Japoński wydawca i producent chce przede wszystkim wprowadzić tytuł na e-sportowe salony i przyciągnąć do gry większą liczbę zawodników, niż miało to miejsce w przypadku poprzedniej odsłony cyklu. O losie gry zadecyduje nie tylko zainteresowanie uczestników, ale też widzów, którzy będą chcieli oglądać rozgrywki. Dodatkowo z profesjonalnych rozgrywek zniknie arena Skies of Honor, a już niedługo w grze pojawią się nowa arena i bohater.

W wywiadzie Yoshinori Ono odniósł się też do planów wydawniczych studia, dotyczących bijatyki, która nie będzie bezpośrednio związana z marką Street Fighter. Szybko zakończył wszelkie dywagacje, mówiąc, że dopóki nie uda się osiągnąć założeń dotyczących najnowszego Street Fightera, nie ruszą pracę nad innym tytułem z tego gatunku.

Resident Evil 2 Remake otrzyma po premierze tryb Ghost Survivors
Demo Resident Evil 2 Remake wypróbowało ponad 1,3 miliona graczy
Resident Evil 2 Remake – zapis rozgrywki wersji demo porównany z oryginałem z 1998 roku
Monster Hunter World – Wiedźmin pojawi się w grze na początku lutego
najnowsze