News

SKT T1 wygrywa Mistrzostwa Świata 2016 w League of Legends

LM, 30.10.2016 12:40 0

Faker i spółka po raz trzeci w historii podnoszą Puchar Przywoływacza.

W nocy odbyło się finałowe starcie na tegorocznych Mistrzostwach Świata w League of Legends, które rozgrywane było w kalifornijskim Staples Center. Do ostatecznej potyczki dotrwały dwie koreańskie drużyny – SK Telecom T1 i Samsung Galaxy, które po raz kolejny potwierdziły hegemonię Korei Południowej wśród wszystkich regionów kwalifikujących się do międzynarodowego turnieju w League of Legends. Poza tym obie drużyny miały już na koncie Puchar Przywoływacza, z czego SKT T1 zdobyło go wcześniej dwukrotnie.

Finałowe starcie zakończyło się wynikiem 3-2 dla SK Telecom T1 co sprawia, że jako jedyna drużyna w historii League of Legends zdobyła tytuł po raz trzeci, w tym dwa lata z rzędu. Obecnie jeszcze nie wiemy jaką nagrodę pieniężną podzielą między siebie zawodnicy, bowiem Riot Games w tym roku zapowiedział, iż część dochodu z mikropłatności w grze zostanie przeznaczona na nagrodę, w myśl rozwiązań, które stosuje Valve na turniejach Doty 2. Do dnia dzisiejszego pula nagród wynosi ponad 5 milionów dolarów, ale będzie przeliczana do 6 listopada i to wtedy poznamy ostateczną pulę turnieju. Natomiast już dzisiaj możemy stwierdzić, że SKT T1 zgarnie co najmniej 2 miliony dolarów, czyli tyle, ile wynosiła kompletna pula turnieju w ubiegłym roku.

Cóż, pozostaje pogratulować i liczyć, że w najbliższych latach jakaś polska formacja podkopie ich pozycję. Dajcie znać, które z finałowych spotkań było dla Was szczególnie emocjonujące.

najnowsze

Poznaliśmy zwycięzców Gamescom Awards 2019

Dwa dni temu podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów gamescom rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej z nich zgarnęła firma Sony. Kto by się spodziewał.