Współtwórca pierwszego Xboksa przyznaje, że pad do konsoli był zawstydzająco ogromny

Paweł Pochowski
2016/10/04 09:00

Seamus Blackley ujawnia także, że Microsoft zignorował badanie opinii konsumentów, a on sam nie mógł nic na to poradzić.

Współtwórca pierwszego Xboksa przyznaje, że pad do konsoli był zawstydzająco ogromny

Premiera pierwszego Xboksa to czas, w którym Microsoft poruszał się po nieznanym dla siebie terytorium - firma dopiero odnajdowała się w świecie konsolowym, na którym niepodzielnie panowało Sony ze swoim PlayStation. Po latach premierę pierwszego Xboksa można uznać za przełomowy moment dla dzisiejszej branży gier, ale we wspomnieniach nie można pominać tematu ogromnie wielkiego i niezgrabnego gamepada, który był sprzedawany w zestawie z konsolą. Jak wspomina Seamus Blackley, a więc współtwórca sprzętu, Microsoft zignorował badania konsumenckie i to dlatego firma wypuściła sprzęt w zestawie z gamepadem, na którym "może wylądować helikopter". Blackley wiedział, że pad nie jest najlepszy, ale firma nie chciała go słuchać.

Powyższy wpis Seamusa zapoczątkował dłuższą dyskusję na temat gamepada. Jak przyznaje były już pracownik Microsoftu, jego wielkość wynika z faktu, że zarządzający tematem gamepada pracownik wybrał producenta, który po prostu nie potrafił wcisnąć tej całej elektroniki w mniejsze pudełko.

GramTV przedstawia:

Jeżeli szukacie więcej ciekawostek, koniecznie zajrzyjcie na profil Seamusa.

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
4
trancefresh
Gramowicz
04/10/2016 16:50

Do dziś często używam tej konsolki, mam tylko 2 S-ki i choć były dużym krokiem naprzód w stosunku do "balona" to do pada od One jeszcze BARDZO długa droga, gdzie nawet pad od 360 od niego obrywa, jednak pokazuje to jak te pady ewoluowały osiągając perfekcję przez te ostatnie 14 lat.

Skelldon
Gramowicz
04/10/2016 14:04

Może i był wielki, ale za to jaki wygodny... Mimo to można było inaczej wykorzystać ten okrąg z logiem Xboksa.

maxankazuya
Gramowicz
04/10/2016 12:00

I tak lepszy jak pad od playstation 1,2,3 czy 4 :D

philipo
Gramowicz
04/10/2016 10:16

"Balon" nie był wcale taki zły, a eSka to jeden z moich ulubionych padów do dziś.