Felieton

Premiera książki "Starcraft. Diabelski Dług" już za dwa tygodnie

Michał Grabowski, 03 lutego 2016 17:00 4

Christie Golden, bestsellerowa pisarka fantasy i science fiction po raz kolejny opowiada historię w świecie gry Blizzard Entertainment.

17 lutego 2016 na półkach sklepowych pojawi się kolejna książka w znanym przez wielu graczy uniwersum gry StarCraft II. Autorce "Diabelskiego Długu" świat, w którym nieustanną walkę toczą ze sobą Terranie, Protosi i Zergowie nie jest obcy. Wcześniej wydała bowiem serię "StarCraft: Dark Templar Saga", a także opowiadanie Starcraft II: Flashpoint będące jednocześnie uzupełnieniem wydarzeń z gry Stacraft II: Wings of Liberty. Jest także autorką wielu powieści ze świata World of Warcraft, którego jest wielką wielbicielką.

Powieść Diabelski dług ukazuje pamiętny okres życia Jima Raynora, kiedy przebywał w półświatku sektora Koprulu w towarzystwie doskonale znającego to środowisko Tychusa Findlaya. To tam, z dala od Shiloh, peryferyjnej planety, na kótrej przyszedł na świat, Raynor stawi czoła najtrudniejszym wyzwaniom w swoim życiu. Podjęte decyzje zmienią na zawsze jego przeznaczenie i potwierdzą słowa zmarłego ojca, który twierdził, że „człowieka określają jego wybory” - tyle dowiadujemy się odnośnie historii ze strony Wydawnictwa Insignis.

Ja nie mogę się już doczekać premiery. Też jesteście ciekawi jak potoczą się losy bohaterów? A może mieliście już styczność z wcześniejszymi powieściami osadzonymi w świecie StarCraft? Dajcie nam znać w komentarzach!

Spotkaj się z Christie Golden, autorką wielu powieści osadzonych w światach gier, podczas tegorocznego Pyrkonu!
Nowa książka z serii Assassin's Creed wkrótce w księgarniach!
"Wojna domowa" pierwszą oficjalną powieścią Marvela w Polsce
Far Cry. Odkupienie Urbana Waite’a trafiło na półki księgarń
najnowsze