News

eSports WRC rozpoczęte rajdem Rallye Monte Carlo

Małgorzata Trzyna, 21.01.2016 19:30 0

eSports WRC jest pierwszą sieciową rywalizacją World Rally Championship o zasięgu ogólnoświatowym. Zmagania potrwają od stycznia do października.

Techland Wydawnictwo, WRC Promoter, Kylotonn Games i ESL ogłosili rozpoczęcie mistrzostw świata eSports WRC, ogólnoświatowego turnieju w WRC 5. Rywalizacja rozpoczyna się od jednego z najbardziej ekscytujących rajdów, Rallye Monte-Carlo, który równocześnie otwiera sezon WRC. Pierwsza runda kwalifikacyjna odbędzie się na La Salle En Beaumont - Corps, na trasach składających się z lodu (35%) i asfaltu (65%). To właśnie tam gracze, którzy trenują od 15 grudnia, będą mieli okazję przetestować swe umiejętności.

Dostęp do odcinków każdego rajdu można uzyskać, pobierając pakiet DLC eSports Pack (PC, PS4 lub Xbox One). Po pobraniu DLC można trenować bez ograniczeń, przygotowując się na rajdowy weekend. Każdego dnia gracze mogą wykorzystać jednorazową szansę na osiągnięcie najlepszego wyniku. W niedzielne popołudnie ESL zaprosi najlepszych kierowców na turniej, który będzie transmitowany na Twitchu. Po jego zakończeniu trójka najlepszych kierowców zyska dostęp do półfinału.

Sezon eSports WRC został podzielony na dwie części z 5 rundami kwalifikacyjnymi i półfinałami. Półfinały będą rozgrywane podczas Rally Italia Sardenga (9-12 czerwca) i Rally RACCCatalunya (13 – 16 października). Rywalizacja o tytuł mistrza świata eSports zakończy się w październiku. Wówczas to najlepsi kierowcy w WRC 5 wezmą udział w finale podczas Wales Rally GB (27-30 października).

najnowsze