Pixel Heaven 2015 startuje za dwa tygodnie, poznaj plan imprezy

Małgorzata Trzyna, 09 września 2015 17:15 0

W dniach 25-27 września odbędzie się Pixel Heaven 2015 - trzecia, największa w historii Pixel Heaven impreza poświęcona klasycznym grom i nie tylko.

Pixel Heaven 2015 odbędzie się w dniach 25-27 września, w Warszawskiej Szkole Filmowej. Wśród atrakcji, jakie czekają na uczestników, znajdą się:

  • strefa 8/16 BIT i flippery, czyli możliwość zagrania w klasyczne produkcje
  • PIXEL.AWARDS 2015 - konkurs na najlepszą grę niezależną zakończony uroczystym wręczaniem nagród
  • konferencje Retro Stories i Dev.Connect z udziałem przedstawicieli uznanych za granicą polskich firm tworzących gry wideo
  • sekcja Q&A, gdzie gościem specjalnym będzie Sam Barlow, twórca Silent Hill: Origins, Silent Hill: Shattered Memories i głośnej ostatnimi czasy Her Story

Wśród innych gości specjalnych znajdą się takie osobistości, jak Jon Hare (odpowiedzialny m.in. za Sensible Software czy Cannon Fodder), Mike Montgomery (jeden z założycieli Bitmap Brothers, twórców takich hitów jak Speedball 2 czy Chaos Engine), Dino Dini (twórca m. in. Kick Off oraz GOAL!) czy Jeff Minter (człowiek - legenda wśród twórców 8-bit). Na Pixel Heaven 2015 zjawią się również redakcje miesięcznika Commodore & Amiga oraz magazynu PIXEL.

Pixel Heaven 2015 adresowany jest nie tylko do miłośników gier, ale też komiksów, muzyki czy filmów. Na 26 września zaplanowano Afterparty, które odbędzie się w Spółdzielni Dom Qultury. W programie znalazły się: Noc z Demosceną, koncerty (wystąpią m.in. Jon Hare i Andrew Barnabas), możliwość zapoznania się z najlepszymi komiksami z lat 80. i 90. i obejrzenia wystawy przygotowanej przez artkomiks.pl, pokaz filmu From Bedrooms to Billions w wersji z polskimi napisami oraz Board Game Heaven.

Szczegółowy program znajdziecie pod adresem pixelheavenfest.com/program, do imprezy można zaś dołączyć tutaj.

Pixel Heaven - to już jutro (a w zasadzie pojutrze).
Kursk ze zwiastunem na silniku gry
Pixel Heaven 2017 - wielkie święto gier niezależnych i fanów retro-rozrywki wystartuje 25 maja
Czasopismo Bajtek wskrzeszone na Pixel Heaven 2016
najnowsze