Koniec miesięcznika Pixel. Powód jest prozaiczny

Jakub Smolak
2022/12/05 13:30
4
0

Czytaliście? Będziecie tęsknić?

Poniedziałkowy poranek przyniósł smutne wieści dla miłośników papierowych mediów. Wydawca ogłosił koniec miesięcznika Pixel. Ostatni – 84. numer – ukaże się 21 grudnia. Jak możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych, powodem takiej decyzji jest brak rentowności. Koszty utrzymania tej działalności są po prostu zbyt duże i zdecydowanie przewyższają dochody.

Koniec miesięcznika Pixel. Powód jest prozaiczny

Koniec miesięcznika Pixel

Będziecie tęsknić za Pixelem? Przypomnijmy, że wydawca pisma – Idea Ahead – zajmuje się również produkcją PSX Extreme. Jak możemy przeczytać w komunikacie, ten magazyn radzi sobie znacznie lepiej, a w obecnej sytuacji będzie to jedyny na polskim rynku miesięcznik poświęcony tematyce gier wideo. Koncentracja wyłącznie na jednym czasopiśmie ma umocnić jego pozycję. Twórcy obiecują, że zrobią wszystko co w ich mocy, by przemycić tam nieco „pixelowego ducha”.

„Tym bardziej jest mi żal, bo udało się Wam stworzyć pismo wyjątkowe w wyjątkowych czasach. Ja osobiście spełniłem marzenie o wydawaniu czasopisma, który współtworzą moi idole z lat, kiedy zaczynałem swoją przygodę z komputerami. Jak o tym myślę, to dochodzę do wniosku, że "impossible is nothing". Jestem Wam wszystkim niezwykle wdzięczny za to, że mogliśmy stworzyć tę historię wspólnie” – czytamy w komunikacie.


Warto zaznaczyć, że istnienie Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven nie jest zagrożone, a impreza niezmiennie będzie się odbywać. Jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej na temat dalszych losów i planów ekipy, to odsyłamy Was na ich profil na platformie Facebook. Dajcie znać, czy zamierzacie kupić ostatni numer.

Koniec miesięcznika Pixel, Koniec miesięcznika Pixel. Powód jest prozaiczny

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
Silesianus2K
Gość
19/12/2022 05:30

Zawsze (dwa razy) robiłem sobie w grudniu przyjemność i kupowałem kilka numerów. Szkoda, ale biorąc pod uwagę kosmiczne ceny papieru i prądu (drukarnia) to cud, że zostaje jakiekolwiek czasopismo.

Kafar
Gramowicz
05/12/2022 14:48

Czy to nie to czasopismo które wyrosło na scummie z Secret Service ?:D

Yarod
Gramowicz
05/12/2022 14:37
dariuszp napisał:

Nigdy nie czytałem. Nawet nie widziałem że istnieje. Ale też nie pamiętam kiedy ostatni raz patrzyłem na czasopisma za szybą w czasach internetu.

I to jest trochę smutne, w tych czasach, bo ja wiedziałem, że istnieje a też nie czytałem... a pamiętam jeszcze jak człowiek za gówniarza zaczytywał sie reckami w CD Action
Trwa Wczytywanie