Profesjonalny zespół CS:GO zażywał lek na bazie amfetaminy podczas turnieju w Polsce?

Paweł Pochowski, 15 lipca 2015 18:15 29

Chodzi o ekipę Cloud9 oraz tegoroczny finał ESL w Katowicach, gdzie walka toczyła się aż o 250 tysięcy dolarów.

Rewelacje na temat profesjonalnej sceny Counter Strike: Global Offensive pochodzą z ust byłego już zawodnika Cloud9. Kory “Semphis” Friesen podczas poniższego wywiadu przyznał, że on oraz cała jego poprzednia ekipa regularnie zażywali adderall podczas meczów w lidze ESL, w tym także podczas tegorocznego finału w Katowicach. Kory przestał po tym turnieju być zawodnikiem Cloud9, z zespołem pożegnał się także Shahzeb “ShahZaM” Khan. Od tego czasu Friesen jest zawodnikiem amerykańskiego zespołu Nihilum.

Adderall jest oficjalnie dopuszczonym do obrotu lekiem stosowanym w leczeniu objawów ADHD. Jak twierdzi Wikipedia, środek ten jest powszechnie stosowany przez sportowców w celu poprawiania swoich wyników. "Substancją czynną adderallu są sole amfetaminy, które w większych dawkach powodują poprawę koncentracji, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszają znużenie" - czytamy na stronie internetowej encyklopedii.

Jak widać e-sport nie różni się tak mocno od zwykłego sportu, jak niektórzy chcieliby sądzić. Tam gdzie jest rywalizacja i nagrody, tam pojawia się także i nielegalne wspomaganie. Czasem w formie niedozwolonych programów, ale jak widać ulepsza się nie tylko sprzęt, ale i zawodników. Poniżej wrzucamy wideo, w którym “Semphis” przyznaje się do zażywania leku na ADHD. Dla niecierpliwych - interesujący fragment zaczyna się w 7:48. Poniżej natomiast jeden z meczów Cloud9 podczas turnieju w Polsce, z ekipą Virtus.pro. Według Friesena to właśnie m.in. podczas tego spotkania zespół stosował doping farmakologiczny.

Uczestnicy Games Clash Masters powalczą na gamingowych pecetach Actina
Pecety Actina będą napędzać nadchodzące Game Jam Square
Actina Gaming House miejscem przygotowań drużyny Virtus.pro przed lanem Charleroi Esport 2019
Rekordowa liczba banów od Valve w grudniu
najnowsze