Informacje

E3 2015: Ruszyła zbiórka na Shenmue 3

... Małgorzata Trzyna

Nie pozwólcie Shenmue zginąć - zaapelowano podczas konferencji Sony. Fani będą musieli jednak wyłożyć aż dwa miliony dolarów...

Shenmue 3 to sequel Shenmue i Shenmue 2, oparty na silniku Unreal 4. W poprzednich grach Ryo Hazuki dotarł do Chin w poszukiwaniu zabójcy swego ojca. Tam spotkał towarzyszkę podróży, Shenhuę, i poznał legendę z jej wioski - przepowiednię mówiącą o skrzyżowaniu ich ścieżek. Ryo i Shenhua wyruszają w podróż, która zabierze ich w głąb terytorium wroga, bliżej ich przeznaczenia.

Shenmue 2 ukazało się 14 lat temu. Teraz twórcy chcą zrobić nową część, z pomocą fanów. Kickstarter zapewni im doskonałą komunikację. Fani poprzednich części znajdą w grze znajome elementy z poprzedniczek oraz nową mechanikę walki, dzięki której interaktywna opowieść zostanie wzniesiona na nowy poziom. Produkcja będzie adresowana zarówno do osób, które grały w poprzednie części, jak i graczy, którzy sięgną po Shenmue po raz pierwszy. Gra trafi na PS4 i PC, jeśli uda się zebrać na Kicstarterze 2 miliony dolarów. E3 to doskonały sposób by dotrzeć do jak największej liczby osób - gracze wpłacili już niemal połowę tej kwoty. Póki co, orientacyjną datę premiery wyznaczono na grudzień 2017.

Najnowsze
Lubisz nas?