SimCity na urządzeniach mobilnych bije rekordy popularności

Paweł Pochowski
2015/06/08 16:30
2
0

Electronic Arts chwali się, że mobilny BuildIt cieszy się największą w historii popularnością.

SimCity na urządzeniach mobilnych bije rekordy popularności

SimCity BuildIt jest grą typu free-to-play stworzoną przez Electronic Arts z myślą o urządzeniach mobilnych. Tytuł przygotowany został przez studio EA Mobile, a na rynku zadebiutował pod koniec zeszłego roku. Już zaledwie po trzech tygodnia pisaliśmy o ogromnej popularności gry, która w tamtym momencie została pobrana aż 15 milionów razy.

Teraz, gdy od premiery minęło już kilka miesięcy, EA potwierdza, że gra zyskała mnóstwo fanów i spokojnie nazwać można ją najpopularniejszą odsłoną SimCity w 26-letniej historii marki. Aktualnie sięgnęło po nią prawie 40 milionów ludzi, a statystycznie każdy z nich siedzi przy grze przez około 40 minut dziennie w kilku około sześciominutowych sesjach. Według wiceprezesa EA Mobile na sukces gry złożyło się kilka czynników, jak chociażby to, że została przygotowana przez doświadczony i utalentowany zespół, który idealnie dopasował ją do zabawy na urządzeniach mobilnych.

GramTV przedstawia:

Cóż, pozostaje pogratulować grze sukcesu. I tylko EA Maxis, a więc twórców oryginalnego SimCity, żal, bo choć ich twór cieszy się właśnie największą popularnością w historii, EA podjęło w marcu decyzję o zamknięciu studia.

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
10/06/2015 09:36

Bawie sie swietnie. Wiadomo, czasami boli fakt, ze musze czekac na jakies materialy, bo tak i juz i nie moge sie martwic tylko o kase, ale o wszystko inne, ze musze zbierac kase recznie, a nie jest sciagana automatycznie, ale... no coz. Jakos da sie przezyc.Tylko najwiekszy zal mam, ze kamery nie da sie odsunac tak jak na tym screenshocie w newsie :/

Tom_pl
Gramowicz
09/06/2015 23:29

Jakoś mam pecha do gier free-to-play od EA bo jak już się wkręciłem, to gra została odcięta od kroplówki, tak jak to ma się teraz z NFSW też zamykają :)