News

Sony ma nowe studio dedykowane grom wykorzystującym Project Morpheus

Paweł Pochowski, 21.05.2015 17:30 6

Wygląda na to, że prace nad VR dla PlayStation 4 idą pełną parą i to nie tylko w kontekście technologii.

Gogle VR bez wykorzystujących ich możliwości gier oraz aplikacji nie dadzą radę podbić rynku. Wiedział o tym od samego początku Oculus szybko namawiając deweloperów do prac nad grami wykorzystującymi ich produkt, wie o tym także HTC tworząc Re Vive w kooperacji z Valve, jest tego świadome także Sony pracując nad Project Morpheus. Z tego też powodu do życia zostało powołane nowe studio - Sony North West, które zajmie się tworzeniem "gier wysokiej jakości" dedykowanych temu urządzeniu. W studio zatrudniono część pracowników zwolnionych ze studia Evolution, którzy wcześniej pracowali nad Drive Club.

- Jesteśmy nastawieni na tworzenie wysokiej jakości doświadczeń dla Projectu Morpheus, powołanie do życia tego studia pozwoli nam na stworzenie małego, ale bardzo doświadczonego zespołu, którzy wykorzysta swoje umiejętności, by zaprezentować nową technologię. Zawsze staramy się przenosić pracowników pomiędzy studiami i tak też jest tym razem. Nowy zespół jest w części stworzony z byłych pracowników Evolution, a także nowych i utalentowanych pracowników, skupiając się na zatrudnianiu najbardziej doświadczonych ludzi, jak to tylko możliwe - powiedział reprezentant Sony.

Prezentacji pierwszych gier dedykowanych Project Morpheus możemy spodziewać się podczas tegorocznego E3. Impreza odbędzie się w przyszłym miesiącu w Los Angeles.

najnowsze