News

Codemasters zwalnia osoby z ekipy odpowiedzialnej za OnRush

Małgorzata Trzyna, 23.07.2018 14:34 2

Wśród zwolnionych znalazł się reżyser OnRush oraz inni starsi członkowie zespołu.

Evolution Studios, znane z gry Driveclub, niegdyś należące do Sony, zostało przejęte przez Codemasters w 2016 roku. Ekipa opracowała dla Codemasters OnRush, które jednak nie zdobyło popularności, choć pierwsze oceny wyglądały dość zachęcająco. W naszej recenzji podkreślaliśmy, że ten eksperyment mógł wypaść lepiej. W pierwszym tygodniu od premiery OnRush sprzedano zaledwie 1000 egzemplarzy w wersji pudełkowej w Wielkiej Brytanii, gra znalazła się na 34. miejscu najlepiej sprzedających się tytułów i nigdy więcej nie wróciła do zestawień. Porażka OnRush przełożyła się na zwolnienia części pracowników, w tym reżysera - Paula "Rushy'ego" Rustchynsky'ego oraz innych, starszych członków zespołu, a także niektórych młodszych.

Jak podaje Eurogamer, anonimowi informatorzy (którzy nie wyjawiają nazwisk z powodu obaw o swą karierę) określają zwolnienia jako dekapitację zespołu. Jego członkowie sądzą, że teraz będą wspierać Codemasters przy pracach nad innymi tytułami albo pracować nad mniej ryzykownymi. Niektórzy zwracają też uwagę na inny problem - brak komunikacji między ekipą Evolution a Codemasters.

Codemasters zaznaczyło, że zmiany składu zespołów odpowiedzialnych za gry to normalna rzecz w biznesie, w miarę jak kolejne projekty zostają wydane albo rozpoczynają się prace nad nowymi.

najnowsze