Tech

CES 2018: HTC zapowiedziało gogle VR Vive Pro

LM, 09.01.2018 12:29 0

Obok nich pojawi się adapter, dzięki któremu będziemy korzystać z gogli Vive i Vive Pro bezprzewodowo.

Podczas tegorocznych targów CES firma HTC zapowiedziała udoskonaloną wersję swoich gogli dedykowanych technologii VR – HTC Vive Pro. Nowa wersja sprzętu podniesie rozdzielczość podwójnego ekranu OLED do 2880 × 1600 pikseli, co daje znacznie lepsze zagęszczenie niż w sprzęcie oferowanym przez konkurencję. Gogle zadebiutują na rynku jeszcze w pierwszym kwartale 2018 roku, ale nie ujawniono jeszcze ich sugerowanej ceny.

Gogle HTC Vive Pro będą charakteryzowały się znacznie lepszą ergonomią dzięki odpowiedniemu zbalansowaniu ciężaru urządzenia na naszej głowie, a dzięki wbudowanym słuchawkom redukujemy listę zewnętrznych urządzeń niezbędnych do zabawy. Wbudowane słuchawki umieszczono na ramionach, których pozycję możemy regulować wedle własnych upodobań, a wsparcie dla wzmacniacza i dźwięku 3D pozwoli na jeszcze lepsze wrażenia z rozgrywki. Obok tego sprzęt dysponuje dwoma mikrofonami i dwiema kamerkami umieszczonymi na przedzie urządzenia, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane w produkcjach dedykowanych technologii Augmented Reality.

Przy okazji zapowiedzi HTC Vive Pro tajwańska firma ujawniła też Vive Wireless Adapter, który pozwoli na korzystanie z gogli HTC Vive i HTC Vive Pro bezprzewodowo. Sprzęt wykorzystuje technologię WiGig firmy Intel i pracuje z częstotliwością równą 60 Hz. Rzeczony produkt trafi na rynek dopiero w trzecim kwartale bieżącego roku.

najnowsze