Paradox Interactive mogło zostać wydawcą World of Tanks

Paweł Pochowski
2015/02/19 16:00
2
0

Jak ujawnia Fredrick Wester firma nie zdecydowała się jednak na taki krok.

Paradox Interactive mogło zostać wydawcą World of Tanks

Powód? Trochę zbyt duże nakłady finansowe potrzebne do realizacji projektu oraz zbytnia odmienność od portfolio wydawcy. Wtedy dla CEO Paradox taka decyzja wydawała się zbyt ryzykowna, przez co koło nosa firmie przeszły milionowe zyski. - Nie miałem tyle pieniędzy. A byłem bardzo podekscytowany pomysłem, nie byliśmy jednak pewni co do modelu biznesowego, ponieważ nigdy jeszcze niczego w nim nie wydaliśmy - powiedział Fredrick Wester na temat możliwości wydania World of Tanks przez Paradox.

To zresztą nie jedyna gra, której Paradox odmówiło. Drugim, choć trochę mniej lukratywnym tytułem, okazało się The Banner Saga. Tu z kolei powodem odmowy także było niedostosowanie produkcji do portfolio i oczekiwań fanów. Trochę szkoda, bo gdyby nie odważniejsze decyzje, firma mogłaby dostarczyć na rynek kilka fajnych gier, a dziś znana byłaby nie tylko ze strategicznych produkcji.

GramTV przedstawia:

Przypominamy, że Fredrick Wester zastanawia się cały czas nad zgłoszeniem się do HBO po licencję na Grę o Tron. Tymczasem na Steam trwa darmowy weekend z Crusader Kings 2.

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
19/02/2015 17:49

Może gra była by o wiele lepsza niż od WG:(

Usunięty
Usunięty
19/02/2015 16:27

Nie żebym się czepiał ale "sukcesywny" to nie odnoszący sukces, a postępujący, długotrwały - teoretycznie pasuje do World of Tanks, ale nie wiem czy o to chodziło autorowi.