Co powiecie na Grę o Tron w formie prawdziwej strategii? I to od Paradox?

Paweł Pochowski
2015/02/17 11:15

Szwedzi zastanawiają się nad tym pomysłem.

Co powiecie na Grę o Tron w formie prawdziwej strategii? I to od Paradox?

Gra o Tron pojawiła się już na ekranach komputerów pod różną postacią i mowa tu nie tylko o najnowszej wersji od Telltale Games, ale także chociażby poprzednich produkcji od Cyanide Studio, które to wypuściło na rynek RTS oraz TPP osadzone w świecie wykreowanym przez Georga R. R. Martina. Strategia delikatnie rzecz ujmując nie była jednak zbyt udana, toteż gdyby Paradox Interactive zechciało przygotować swoją wersję strategicznej gry z wykorzystaniem licencji na Grę o Tron, zaiste nadeszłaby w końcu zima. Szwedzi to w końcu profesjonaliści, to właśnie oni przygotowali takie produkcje jak Crusader Kings, East India Company, Europa Universalis czy Hearts of Iron, a każda z nich to niesamowicie rozbudowane strategiczne maszyny składające się z ogromnej ilości mechanizmów. W Paradox mają więc odpowiednie narzędzia i doświadczenie, które w połączeniu z licencją na Grę o Tron mogłyby zaowocować naprawdę wciągającym tytułem, w którym knulibyśmy intrygi, wypowiadali wojny i zawierali polityczne sojusze. Dla mnie, brzmi klawo.

Natomiast szef Paradox widzi w tej wizji pewien potencjał, ale sam nie jest jeszcze do końca przekonany o tym, czy to dobry pomysł. - Powodem, dla którego nie zgłosiłem się jeszcze do HBO, jest to, że cały czas się waham. Nie jestem pewien, czy to dla nas odpowiednia droga. Moglibyśmy stworzyć w ten sposób świetną markę, ale w pewien sposób musielibyśmy poradzić sobie z tym odczuciem, że to dla nas nie jest właściwa opcja - powiedział Fredrik Wester, dyrektor zarządzający Paradox. Ujawnił on także, że studio było już w kontakcie z HBO w sprawie modów Crusader Kings II wykorzystujących Grę o Tron dodając, że HBO jest w tym temacie "ostrożne", ale nie próbuje wspomnianych modyfikacji zablokować.

GramTV przedstawia:

Osobiście bardzo chętnie zagrałbym w Grę o Tron w strategicznej wersji od Paradox i dziwię się, że twórcy nie są tego samego zdania. Z całą pewnością mają jakieś swoje obawy. Trzymajmy kciuki, aby sobie z nimi poradzili i zdecydowali się uzyskać stosowne pozwolenia od HBO, a następnie przygotować taką grę strategiczną, która pochłonie nas na całe miesiące.

Komentarze
11
Usunięty
Usunięty
17/02/2015 23:03

Biorem i się nie pytam :D (specjalnie z błędem).

Usunięty
Usunięty
17/02/2015 14:45

oczywiście, czekam tylko na jakiś Rpg w westeros z otwartym światem

Usunięty
Usunięty
17/02/2015 14:12

Z jednej strony jestem na tak bo to materiał na dobrą grę, ale z drugiej jestem przerażony jak pomyślę o tym ile DLC wyjdzie to tej gry i po ilu patchach GoT osiagnie status "gold".Wystarczy spojrzeć na Steam, gdzie DLC do CK2 i EU IV kosztują łącznie prawie 250e (bez podstawek!!!).
Trwa Wczytywanie