Informacje

Destiny ma 16 milionów użytkowników, świetne otwarcie dodatku do WoW-a - Activision podsumowuje kwartał

...

Tegoroczna odsłona Call of Duty pochodzi od Treyarch; Activision przygotowuje na okres świąteczny jeszcze jedną grę od "topowego studia"; w produkcji są też inne niezapowiedziane tytuły.

Destiny ma 16 milionów użytkowników, świetne otwarcie dodatku do WoW-a - Activision podsumowuje kwartał - obrazek 1

Wiele interesujących wieści przyniosło podsumowanie ostatniego kwartału przez władze Activision Blizzard. Przychody netto spółki w ciągu ostatnich trzech miesięcy były nieznacznie wyższe niż w tym samym okresie w poprzednim roku - wzrosły z 1,52 do 1,58 mld dolarów. Nie zmienia to jednak faktu, że całoroczne przychody za rok kalendarzowy 2014 były mniejsze w porównaniu do roku 2013. Wówczas wyniosły 4,56 mld dolarów, teraz - 4,41.

Mimo to Activision Blizzard ma powody do zadowolenia. Takimi są chociażby liczby zarejestrowanych użytkowników w Destiny (16 milionów) i Hearthstone: Heroes of Warcraft (24 miliony). Na zamkniętą betę Heroes of the Storm zapisało się dotąd dziewięć milionów ludzi. Dyrektor wykonawczy Blizzard Entertainment, Mike Morhaime, potwierdził ponadto wcześniejsze informacje o betatestach nowej marki studia, Overwatch. Zostaną one przeprowadzone w tym roku.

Inna produkcja Blizzarda, World of Warcraft: Warlords of Draenor, sprzedała się w 3,3 miliona egzemplarzy w zaledwie 24 godziny. Premiera dodatku utrzymała także liczbę subskrybentów masówki na poziomie 10 milionów użytkowników. Wydawca gry nie zamierza się jednak łudzić i już teraz przewiduje spadki, jakie mają nastąpić w tym roku - zwłaszcza na rynku azjatyckim.

Niezawodne dla Activision wciąż jest Call of Duty. Najnowszej odsłonie serii, Advanced Warfare, udało się osiągnąć pułap miliarda dolarów wypracowanych przychodów. Od 2003 roku marka CoD przyniosła swemu wydawcy wpływy na sumę 11 miliardów dolarów. Nie dziwi zatem, że w tym roku seria doczeka się kolejnej odsłony. Potwierdzono, że zajmuje się nią Treyarch (polecamy również: Szef Treyarch był przeciwny zombie w Call of Duty. "Uniknąłem największej pomyłki w karierze").

Na razie nie przedstawiono żadnych szczegółów. Wcześniej spekulowano, że może chodzić o Call of Duty: World at War 2. Informacja o tym, że nową odsłoną serii zajmuje się właśnie Treyarch, nie jest specjalnie zaskakująca. Activision Blizzard po przyłączeniu Sledgehammer Games przeszło na trzyletni cykl produkcji kolejnych części. Za CoD-a przewidzianego na rok 2016 najprawdopodobniej będzie więc odpowiadało Infinity Ward.

Nowy CoD nie będzie jednak jedyną znaczącą produkcją, jaką Activision Blizzard szykuje na tegoroczne przedświąteczne szaleństwo zakupowe. Jak zdradził dyrektor finansowy spółki, Dennis Durkin, "jedno z czołowych studiów" należących do wydawcy pracuje nad nową grą, która ukaże się pod koniec roku. W produkcji znajduje się też kilka innych, niezapowiedzianych dotąd tytułów.

- W tym roku planujemy poszerzyć portfolio naszych marek do 10 hitów, w porównaniu do pięciu, jakimi dysponowaliśmy na początku 2014 roku - zapowiedział dyrektor wykonawczy Activision Blizzard, Bobby Kotick. - Nasze niesamowicie utalentowane zespoły będą kontynuowały swe prace nad najlepszą na świecie zawartością dla graczy. Mamy rosnące portfolio najlepszych marek i wielką wiarę we własną przyszłość - dodał.

Najnowsze
Lubisz nas?