Bayonetta 2, This War of Mine i Always Sometimes Monsters to najbardziej przyjazne niepełnosprawnym gry 2014

Piotr Bajda
2015/01/07 16:37
7
0

Bayonetta 2 zgarnia laur w kategorii gier AAA, a Always Sometimes Monsters i wojenna perełka od 11Bit Studios dzielą się wręczaną po raz pierwszy nagrodą dla indyków.

Bayonetta 2, This War of Mine i Always Sometimes Monsters to najbardziej przyjazne niepełnosprawnym gry 2014

Wyróżnienia - jak co roku - przyznała fundacja AbleGamers zajmująca się propagowaniem gier przyjaznych odbiorcom z wszelkiego rodzaju ograniczeniami.

Bayonetta 2 przekonała do siebie kapitułę przede wszystkim za sprawą trybu pozwalającego sprawdzić walkę do jednego klawisza. Fundacja docenia wprowadzenie rozwiązania w sposób niezubażający rozgrywki. AbleGamers zachęca pozostałych twórców gier akcji w segmencie AAA do pochylenia się nad podobnymi pomysłami. Za przykład produkcji, która mogła z podobnego patentu skorzystać - zostawiając opcję zwyczajnego sterowania dla w pełni sprawnych klientów - ale tego nie zrobiła podano Śródziemie: Cień Mordoru.

GramTV przedstawia:

This War of Mine przekonała do siebie fundację sterowaniem jedynie myszką, przyjazną graczom z wadami wzroku oprawą graficzną oraz oprawą dźwiękową. Na równi z grą 11bit Studios AbleGamers polubiło Always Sometimes Monsters od studia Vagabond. W jej przypadku doceniono między innymi możliwości rozwijania akcji w tempie dostosowanym do potrzeb.

Na liście gier wartych wspomnienia znalazły się ponadto: Hearthstone, Pokemon Alpha Sapphire/Omega Ruby, Tropico 5, Sims 4 oraz Civilization: Beyond Earth.

Komentarze
7
Druid2
Gramowicz
12/01/2015 13:25

Płakać, tylko płakać. W dobie politycznej poprawności, niedługo zaczną oceniać które filmy i gry najlepiej nadają się dla niewidzących i piętnować Twórców, za to że nie pomyśleli o tej grupie społecznej.

Usunięty
Usunięty
11/01/2015 23:03

Nie wiem czy śmiać się czy płakać, że grupa ludzi wpadła na pomysł by oceniać gry przez pryzmat tego jak przyjazne są niepełnosprawnym i dodatkowo wytykać te, w których "przyjazne" rozwiązania nie zostały wprowadzone...

Usunięty
Usunięty
11/01/2015 17:36

"za sprawą trybu pozwalającego sprawdzić walkę do jednego klawisza" - a może sprowadzić?

Druid2
Gramowicz
09/01/2015 12:57

Ciekawe czemu nie przyznali nagród dla gier wymagających jak najmniej myślenia - w końcu ograniczenia umysłowe to też niepełnosprawność. Na tym polu mogłaby sobie powalczyć większość obecnych produkcji AAA :D

Usunięty
Usunięty
07/01/2015 17:29

> I see what you did here ( ?° ?? ?°)Wiele osób lubi zajadać pizzę podczas gry, co jak wiemy, niestety zajmuje jedną rękę... Ach, gdyby nie ten kapiący wszędzie sos, to jeszcze dałoby się przeżyć :)

Usunięty
Usunięty
07/01/2015 17:27

> Opcja sterowania jedną ręką, w bayonecie jest nie tylko dla niepełnosprawnych, jeśli> wiecie o czym mówie.I see what you did here ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Usunięty
Usunięty
07/01/2015 17:11

Opcja sterowania jedną ręką, w bayonecie jest nie tylko dla niepełnosprawnych, jeśli wiecie o czym mówie.