Space Engineers z okrągłym wynikiem, który budzi szacunek

Patryk Purczyński
2014/10/21 15:26
7
0

Już milion osób wyraziło chęć zostania kosmicznym inżynierem. Sukces produkcji studia Keen Software House jest tym większy, że wciąż znajduje się ona w fazie wczesnego dostępu.

Space Engineers z okrągłym wynikiem, który budzi szacunek

W rocznicę swojego pojawienia się na Steamie, Space Engineers sprzedało się w liczbie miliona kopii. O niewątpliwym sukcesie gry, która wciąż dostępna jest jedynie w ramach usługi Early Access, poinformowali jej twórcy ze studia Keen Software House. Tytuł ten był ostatnio dostępny za darmo w ramach weekendowej akcji platformy Valve i być może właśnie dzięki temu już teraz przekroczył wspomnianą barierę.

- Chcemy zadedykować to osiągnięcie naszym fanom, których poparcie i aktywne uczestnictwo sprawiły, że stało się to możliwe - mówi Marek Rosa, dyrektor wykonawczy czeskiego studia. - Byli z nami przez cały czas, dając nam inspirację na nowe pomysły i wspierając nas cennymi opiniami - dodaje.

GramTV przedstawia:

W maju informowaliśmy, że Space Engineers sprzedało się w półmilionowym nakładzie. Jak zatem widać, popyt na grę nie maleje wraz z upływającym od dnia jej udostępnienia.

Komentarze
7
LuKi965
Gramowicz
21/10/2014 18:45

A jaki ty byś chciał cel w sandboxie nastawionym na kreatywność gracza? Cel gry jest taki jaki sobie wymyślisz, tak samo jak w Minecraftcie. Co zaś się tyczy mutli to zacznij grać na ustawieniach niskich i przestaniesz narzekać na optymalizację, gra jest w fazie bety i ma wszelkie prawa by ścinać na ultra. Natomiast odnośnie bugfixów to kiedyś przecież musiał nastąpić taki czas. Gra już i tak jest wypełniona sporą ilością ciekawych przedmiotów i mechanizmów urozmaicających zabawę na wiele godzin, więc bardzo dobrze, że w końcu zajęli się na poważnie jej łataniem.

Usunięty
Usunięty
21/10/2014 18:20

Gra jest naprawdę niezła, aczkolwiek brakuje w niej głębi, jakiegoś celu itd. Tryb survival nie dostał żadnego update''u od dłuższego czasu, brak scenariuszy itd. Gra w multi też cieniuje ze względu na słabą optymalizacje.Na początku byłem zadowolony z tygodniowych aktualizacji, ale na dłuższą metę wychodzi na to, że co czwartek otrzymujemy pare dupereli (miłych i przydatnych), a naprawdę duże zmiany są wydawane naprawdę rzadko.Co gorsza od czasu ogłoszenia wydania SE na Xbox One jakość update''ów mocno spadła, a teraz mają być same bug fixy.

Usunięty
Usunięty
21/10/2014 17:51

> Update nie jest średnio co tydzień tylko w każdy czwartek pomiędzy 17 a 21 (może się> spóźnić max do 23 ale wtedy to jest naprawdę duży patch) a większość fixów pojawia się> już w piątek (następny dzień). Gra solo na dłuższą metę potrafi być monotonna ale w mutli> gra się przyjemnie.każdy czwartek między 17 a 21 zalicza się do średnio co tydzień
Trwa Wczytywanie