Ujawniono wynik sprzedaży serii Trine. Narzędzia edytorskie dostępne na Steamie

Patryk Purczyński
2014/10/17 11:18

Frozenbyte pochwaliło się okrągłym wynikiem sprzedaży gier z serii Trine. Firma chce ożywić swoje platformówki, oddając w ręce społeczności narzędzia edytorskie.

Ujawniono wynik sprzedaży serii Trine. Narzędzia edytorskie dostępne na Steamie

Dwie części serii Trine sprzedały się w siedmiu milionach egzemplarzy - ogłosiła firma Frozenbyte. Gry doczekały się wersji na wiele platform (PC, Mac, Linux, PS3, PS4, X360, Wii U, Android), były także częścią rozmaitych paczek, w tym przede wszystkim Humble Bundle. Obie odsłony platformówki opartej na zabawach z fizyką spotkały się też z ciepłym przyjęciem prasy.

Aby uczcić osiągnięcie wspomnianego progu, a jednocześnie ożywić społeczność zgromadzoną wokół Trine, Frozenbyte udostępniło narzędzia, dzięki którym użytkownicy mogą tworzyć własną zawartość w świecie gry. - Otwarcie gier na taką zawartość jest czymś, co chcieliśmy zrobić od długiego czasu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi widząc, że ludzie mogą korzystać z edytorów - mówi dyrektor wykonawczy fińskiego studia, Lauri Hyvarinen.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Trine 2 można w ten weekend wypróbować na Steamie za darmo.

Komentarze
2
Lich555
Gramowicz
17/10/2014 17:32

Niedawno (parę dni temu) przeszedłem drugą część tej wyśmienitej gry. Jest niesamowita. Warto zatrzymać się "na chwilę" w menu by posłuchać, jak miłą muzyką (i grafiką) wita nas już na samym początku. Oczywiście do samego końca możemy podziwiać oprawę audiowizualną. Polecam każdemu. Proszę posłuchać. Ten jeden soundtrack może sprawić, że zakupicie tą grę: https://www.youtube.com/watch?v=BEA74hDRr24&list=PLE07BABB017A8F911

Nathnin
Gramowicz
17/10/2014 12:28

Ta gra jest megafajna, mega klimatyczna i taka baśniowa, z chęcią pograłbym w trzecią część.