Informacje

Co w gramsajtach piszczy #111 - O Ethanie Carterze, grach cRPG i filmie Miasto 44!

10 Michał Grabowski

Można powiedzieć, że jesienno-zimowy sezon na gorące premiery rozpoczął się na dobre. Już od dłuższego czasu możemy grać w Wasteland 2, niedawno pojawiła się jedna z najbardziej wyczekiwanych gier - The Vanishing of Ethan Carter. Ale nie tylko o tych tytułach pisaliście na swoich Gramsajtach. Przekonajmy się więc jak wyglądała Wasza aktywność w ubiegłym tygodniu!

Co w gramsajtach piszczy #111 - O Ethanie Carterze, grach cRPG i filmie Miasto 44! - obrazek 1

Statystycznie: wpisów z każdym dniem przybywa…

Nie od dziś wiadomo, że Gramowicze bardzo lubią dzielić się swoimi wrażeniami i opiniami na temat gier. I tym razem nie zawiedliście! O ile wpisów na temat najgłośniejszych premier ostatnich dni nie było aż tak wiele, to chyba zaskoczeniem wielkim nie będzie, gdy w następnym tygodniu będziecie mogli znaleźć sporo informacji kolejnych gier. A to dopiero początek jesiennego zamieszania…

W ubiegłym tygodniu napisaliście łącznie 44 wpisy, czyli o pięć więcej w porównaniu z ostatnim podsumowaniem. Najwięcej wpisów mogliście znaleźć tym razem w środę – pojawiło się ich wtedy aż 9! Z kolei najmniejszą ich ilość odnotowałem dzień później w czwartek – tylko 3. Dość żywiołowo także dyskutowaliście w komentarzach pod swoimi tekstami. Nie była to może aż tak wielka liczba porównując z ubiegłym tygodniem, ale nadal jest imponująca, gdyż napisaliście łącznie 106 komentarzy!

Ethan Carter, Jinx i życie na pustkowiach!
Co w gramsajtach piszczy #111 - O Ethanie Carterze, grach cRPG i filmie Miasto 44! - obrazek 2
cedricek zazwyczaj nie gra w gry, ale jeśli już w coś gra...

Jak już wspomniałem wcześniej chętnie wypowiadaliście się na temat przeróżnych gier. Nie zabrakło opinii na temat jednego z najgłośniejszych tytułów – The Vanishing of Ethan Carter, ale znalazło się także miejsce dla m.in. Wasteland 2, a także materiału filmowego z League of Legends. Zapraszam do lektury!

Wrażenia:

Recenzje:

Gameplay:

O Windows 10 i grach cRPG…
Co w gramsajtach piszczy #111 - O Ethanie Carterze, grach cRPG i filmie Miasto 44! - obrazek 3
Atanael napisał ciekawy wpis na temat gier cRPG - tych starszych, ale i także tych nowszych!

Gdy wielu z nas myśli o graniu na komputerze nie zawsze pamiętamy o tym, że jednym z najważniejszych elementów naszych pecetów jest system operacyjny. Niedawno Microsoft przedstawił pierwsze informacje na temat Windows 10 i te wieści nie przeszły bez echa… także na Gramsajtach! PokerMorda opublikował u siebie kilka pierwszych myśli, które nasunęły się po ogłoszeniu nowej wersji Windowsa, a przy okazji wspomina o dość kontrowersyjnej „ósemce” i jego stosunku do konsol giganta z Redmond.

Z kolel Atanael wspomniał o pewnej kwestii, która zainteresowała go przy okazji prezentacji kreatora postaci w Dragon Age: Inquisition. Otóż dość często pojawiają się dyskusje na temat starych i nowych gier cRPG pod przeróżnymi kątami – wyższością taktyki nad efektowną akcją, całą masą statystyk nad uproszczonymi systemami i tak dalej, i tak dalej. Powiem szczerze, że dziś sam bardzo miło wspominam całe godziny spędzone przy takich klasykach jak Baldur’s Gate czy Icewind Dale, ale też bardzo dobrze bawiłem się przy nowszych produkcjach. Jednak czy aby na pewno powinniśmy kolejne produkcje mierzyć miarą gier, w które graliśmy? A może powinniśmy szukać w tym co teraz się pojawia nowych elementów, które pozwolą nam odczuwać podobne emocje?

Co nowego w kinach?
Co w gramsajtach piszczy #111 - O Ethanie Carterze, grach cRPG i filmie Miasto 44! - obrazek 4
Czy warto wybrać się na Miasto 44? MasterMorti zna na to pytanie odpowiedź

Od 19 września można w kinach zobaczyć nowy film Jana Komasy pod tytułem Miasto 44. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego obrazu lub też mieliście okazję się z nim zapoznać i chcielibyście porównać swoje odczucia z innymi to myślę, że mogę polecić Gramsajty dwóch użytkowników: MasteraMorti, który nie raz już pokazywał, iż tematyka wojenna mu nie straszna, a także larksona – speca od gier nie do końca udanych, ale z tego co można zauważyć już od jakiegoś czasu na jego Gramsajcie to gdy już znajdzie film to zazwyczaj jest to dobre kino!

Czy jest tutaj może ktoś, kto nie oglądał lub nie słyszał o serialu House of Cards? Dobra, przyznaję się – jeszcze się za niego nie zabrałem, ale mam nadzieję że niedługo nadrobię zaległości. Tak czy inaczej Marvolo2314 pokusił się o recenzję hitu z Netflix, który można po części nazwać czymś w rodzaju Gry o Tron osadzonej w naszych czasach.

A w oczekiwaniu na grę Wiedźmin 3: Dziki Gon Zdzichacz w drugiej części swojego cyklu przedstawić jak historie o Białym Wilku prezentują się pod kątem filmowym, tym bardziej że już od jakiegoś czasu wiem, iż Tomasz Bagiński będzie stał za nową ekranizacją przygód Geralta z Rivii.

Kilka historii na zakończenie…
Co w gramsajtach piszczy #111 - O Ethanie Carterze, grach cRPG i filmie Miasto 44! - obrazek 5
Opowiadanie boriasa w świecie Wiedźmina. Mamy nadzieję, że nie ostatnie!

I na koniec tradycyjnie zapraszam do zapoznania się z wpisami w naszym kąciku twórczości gramsajtowej!

Już dawno naszych podsumowaniach nie było opowiadań, ale gdy już się coś pojawia to są to teksty dość sporego kalibru! Do takich można zaliczyć opowiadanie boriasa, które osadził w świecie dobrze znanym z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego o Geralcie z Rivii. Z kolei Pieciakos znalazł chwilę na napisanie krótkiego opowiadania fantastycznego o tajemniczym pustelniku.

A nieco inną, krótszą ale niezwykle ciekawą wizję historii swojego bohatera w grze InFamous: Second Son przedstawił u siebie MiChU_0l7. Chcecie poznać bliżej Jacoba Gekasa? A może ciekawi Was jak potoczyłyby się dalej jego przygody? Dajcie znać w komentarzach!

To już koniec dzisiejszego podsumowania Waszej aktywności, ale zostało jeszcze kilka rzeczy, które powinny Was zainteresować!

Z okazji dziewiątych urodzin gram.pl na forum utworzyliśmy specjalny temat, w którym możecie dzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z naszym serwisem. A warto go odwiedzić chociażby dlatego, iż pojawiło się kilkoro starych znajomych...

Dzieje się także sporo w naszej społeczności! Otóż Kadaj zorganizował plebiscyt, w którym wybieracie gry wszechczasów! Jeśli chcielibyście wziąć udział w naszej zabawie zapraszam do zapoznania się z kilkoma prostymi zasadami, które znajdziecie na naszym forum!

Aktualizacja:

Kraju przypomniał także o trwającym cały czas plebiscycie filmowym! Myślę, że kinomanów, których tutaj na gram.pl jest całkiem sporo nie trzeba zachęcać do oddania swoich głosów... ;)

10 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Kraju

O plebiscycie filmowym cicho sza. Może za tydzień.

Odpowiedz
G Muradin_07

Może dlatego zapomniałem, że po prostu ten na temat gier podpięty został na forum i rzucał się w oczy, ale o tym drugim już niekoniecznie. Zaraz dodam wzmiankę i o nim, z tym problemu nie ma ;)

Odpowiedz
G PokerMorda

larkson napisał nowy tekst? Trza ogarnąć :D

Odpowiedz
G Kraju

Lepiej już dać info za tydzień. Niektórzy już przeczytali podsumowanie i pewnie do niego już nie wrócią. :)

Odpowiedz
G Muradin_07

Spokojnie, będą też i inni... ;)

Odpowiedz
G Kadaj

Proste zasady, yhy. ;p

Odpowiedz
G Kraju

Innych jest za mało. :D

Odpowiedz
halufo

Odpowiedz
G Muradin_07

Tak czy inaczej - wzmianka już jest, a w następnym tygodniu pójdzie jeszcze jedna ;)

Odpowiedz
G Kraju

I to się nazywa kompromis. ;)

Odpowiedz
G borias

Już drugi raz jestem w podsumowaniu. Czuję się doceniony :D
Jeżeli opowiadanie się spodoba, to będą i inne. Z pisanino/paplaniną u mnie nie ma problemu.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?