Twórcy After Reset ponownie startują ze zbiórką na Kickstarterze

Małgorzata Trzyna
2014/07/16 17:15
3
0

Celem Black Cloud Studios jest zgromadzenie 35 tysięcy dolarów - znacznie skromniejsza kwota niż uprzednio (900 tysięcy). Skąd ta zmiana? Otóż twórcy postanowili podzielić grę na rozdziały i dotrzeć do ostatecznego celu mniejszymi krokami.

Twórcy After Reset ponownie startują ze zbiórką na Kickstarterze

- Byliśmy zdenerwowani odwołaniem Fallout: Van Buren, Knights of the Old Republic III i Neverwinter Nights III - powiedział przedstawiciel Black Cloud Games - podczas gdy przemysł gier wideo zalewał nas "fast-foodowymi" MMO, próbując nabrać nas - zwykłych graczy - na swoje sztuczki. Zatem, będąc takimi samymi fanami RPG jak wy, poczuliśmy znużenie rozczarowaniami i oczekiwaniem na cud. Zdecydowaliśmy zatem, że sami wypełnimy lukę. Chcieliśmy ponownie poczuć emocje i przeżyć niezwykłe przygody, jak to bywało w przypadku staroszkolnych RPG-ów, i stworzyć własny cud. Jestem pewien, że razem uda się nam zrealizować ten cel!

After Reset to gra RPG utrzymana w klimacie post-apokaliptycznym. Po "złotej erze ludzkości" - erze korporacji, niesamowitych odkryć naukowych i przeludnienia - odkryto artefakty pozaziemskiego pochodzenia. A potem nastąpił tytułowy "reset" - katastrofa nuklearna, która zmiotła z powierzchni planety niemal całe życie. Przetrwało kilka milionów ludzi, którzy schronili się w podziemnych metropoliach. Po wielu latach nadszedł czas odbudowy. Ale to nie takie proste - inna cywilizacja, zrodzona w chaosie apokalipsy, już zdążyła przystosować się do niesprzyjających warunków i się rozwinąć...

GramTV przedstawia:

W After Reset gracze będą mogli podejmować rozmaite decyzje i podążać zupełnie innymi ścieżkami fabularnymi, docierając do zupełnie innych zakończeń. Gra będzie opierać się na mechanice SACPIC, będącej połączeniem D&D oraz SPECIAL. Swego bohatera będzie można stworzyć od zera, personalizując różne szczegóły, bądź wybrać jedną z gotowych postaci i przejść do gry.

Black Cloud Games planuje wydanie pierwszej części gry - Prologu - już jesienią 2014. Zainteresowanych zapraszamy na stronę Kickstartera, gdzie znajdziecie więcej informacji o grze oraz linki do pobrania dema pierwszych wersji projektu.

Komentarze
3
Kijkowaty
Gramowicz
16/07/2014 23:41

Wiesz kolego Kotlecik5, to czy chcieli zarobić, czy też nie to nie nam oceniać, może faktycznie to pasjonaci którzy zainspirowani sukcesami Tormenta, Wasteland czy Eternity chcieli skorzystać z fali i stworzyć własny projekt. W końcu po to jest kickstarter.Ciężko też coś pokazać zaczynając prace. Brzuszek sam się nie nakarmi, a pisanie kodu gry zespołem ciężko pogodzić z innymi pracami... bardzo ciężko.W każdym razie fakt, w tamtym momencie nie mięli NIC do pokazania, nie mięli też takich twarzy jak Chris Avellone którzy samą swoją osobą wywołują poruszenie wśród pasjonatów RPG.Tym razem rozsądniej podeszli do tematu, kwotę na luzie uzbierają i pewnie będą zbierać na kolejne epizody. Życzę im i sobie, by zrobili kawał świetnej gry, bo czemu nie, może wyrośnie nam tam nowy Chris Avellone, dobrych RPG z świetnymi scenariuszami nigdy za wiele.

kotlecik5
Gramowicz
16/07/2014 22:01

Wydaje mi się, że wyciągnęli by teraz ze $100k nawet, jak nie dużo więcej, tylko że zażyczyli sobie wtedy $900k i nie pokazali zupełnie NIC. Chcieli zarobić w łatwy sposób chwaląc się, że inspiracje czerpią z takich old schoolowych gier jak Fallouty, Baldury i Torment. Kpina.

Kijkowaty
Gramowicz
16/07/2014 17:46

Życzę im powodzenia. Już uzbierali 30k dolców, a jeszcze 36 dni do końca, chyba tym razem się uda :)Wszystko w sumie teraz zależy od tego czy ich prolog będzie potrafił sam się obronić, czy też nie. Zatem końcówka 2014 pokaże czy czeka nas nowy fajny RPG, czy też może średniak bądź nieudana próba stworzenia czegoś ambitnego.Trzymam kciuki, bo lubię klimat postapo.
Trwa Wczytywanie