Informacje

Co w gramsajtach piszczy #98 - Kolejna, spora dawka recenzji!

0 Michał Grabowski

Po tygodniu przerwy wracamy z kolejnym podsumowaniem aktywności na gramsajtach! Przez ten czas pojawiło się na blogach Gramowiczów wiele ciekawych tekstów, a zwłaszcza recenzji. Ponadto powróciliśmy na chwilę na targi E3, a także rozmyślaliśmy na temat tego czy aby na pewno gry służą tylko rozrywce.

Co w gramsajtach piszczy #98 - Kolejna, spora dawka recenzji! - obrazek 1

Statystycznie:

W ciągu ostatnich dwóch tygodni udało się Wam napisać łącznie 83 wpisy, co dało także średnią wynoszącą 11,86 wpisu dziennie. Jeśli mielibyśmy spojrzeć na Waszą aktywność w poszczególnych tygodniach to wyglądałaby ona następująco:

Dwa tygodnie temu największą liczbę wpisów odnotowałem dwukrotnie: w poniedziałek i wtorek po 16 tekstów, co można uznać za naprawdę dobry wynik! Jednakże z drugiej strony najmniej wpisów w tamtym okresie mogliście znaleźć w niedzielę, gdy zostały opublikowane tylko 2. Natomiast ogólna ich liczba wyniosła 48.

Z kolei zeszły tydzień wypadł pod kątem aktywności na blogach nieco słabiej. Przez ten czas pojawiło się tylko 35 tekstów. Co warto jednak podkreślić - duża część z nich to były przeróżne recenzje, o czym przekonacie się już za chwilę! Widocznie wakacje rozpoczęły się na dobre, a wraz z nimi przyszedł także czas na nadrobienie wielu zaległości growych. Największą aktywność można było zauważyć podobnie jak dwa tygodnie temu w poniedziałek, gdy pojawiło się łącznie 11 wpisów. Najsłabiej pod tym kątem wypadła także po raz kolejny niedziela – tylko 2 teksty.

W kwestii Waszych komentarzy przez ostatnie dwa tygodnie było dość wyrównanie. Po zsumowaniu ich wszystkich okazało się, że napisaliście ich łącznie 105.

E3 2014:
Co w gramsajtach piszczy #98 - Kolejna, spora dawka recenzji! - obrazek 2
Nie mijają nadal echa targów E3, między innymi na gramsajcie Martivara...

Po krótkiej przerwie powróćmy na chwilę do tego, co działo się podczas E3 2014! Niektórym z Was udało się jeszcze znaleźć miejsce na podsumowania i wrażenia z gier prezentowanych podczas targów. Kakarotto kolejny odcinek serii Defectus Cogitare Scribo poświęcił jednej grze, a mianowicie Wiedźmin 3: Dziki Gon i obawom, które pojawiły się na horyzoncie tuż po prezentacji CD Projekt RED. Ogólne podsumowania wydarzeń E3 przygotowali także Kadaj w formie pisemnej i Martivar, który uznał, iż to dobry temat na kolejną PoGRAdankę!

Growo
Co w gramsajtach piszczy #98 - Kolejna, spora dawka recenzji! - obrazek 3
U zadymka mogliście zapoznać się z dość ciekawą relacją połączoną z wrażeniami z gry Titanfall!

W tematyce związanej z grami, oprócz wielu recenzji, znalazło się miejsce dla kilku innych wpisów. Demi23 spróbował nieco innej formuły swoich tekstów i przeprowadził rozmowę na temat gier MOBA takich jak League of Legends czy Dota 2. Battle_Axe znalazł natomiast czas na przygotowanie kilku materiałów wideo! W pierwszym, tradycyjnie przygotował kolejną Aktualizację związaną z grą Pillars of Eternity, która niedawno weszła w fazę bety. W drugim natomiast zaprezentował niezależną grę cRPG Northern Shadow klimatem przypominającą The Elder Scrolls V: Skyrim. A prezentuje się ona naprawdę interesująco!

Czas na recenzje i wrażenia z ogrywanych przez Was tytułów. Tym razem przygotujcie się na dość sporą dawkę opinii na temat zarówno nowych jak i dobrze znanych gier spisanych przez Gramowiczów. A znalazły się wśród nich Contrast, Mass Effect 3 czy Enemy Front. Zapraszam do lektury!

Zapowiedzi:

Wrażenia:

Recenzje:

Okołogrowo
Co w gramsajtach piszczy #98 - Kolejna, spora dawka recenzji! - obrazek 4
A jaką rolę u Was gra grafika podczas zabawy?

Darkstar181 w swoim wpisie poruszył dość ciekawy, choć chyba przez wielu chyba niezauważalny problem propagandy w grach komputerowych. No dobra – może nie we wszystkich przypadkach nie jest on aż tak niezauważalny. Przecież nie od dziś wiadomo, iż większość FPSów prezentuje kolejne starcia Amerykanów z terrorystami. Ale czy wiedzieliście o tym, że pierwotnie gra America’s Army była stworzona głównie po to, aby zachęcić młodzież do zaciągnięcia się do wojska? Jednak to nie jedyny przykład na to, iż gry komputerowe wykorzystywane są nie tylko do celów rozrywkowych. Wpis o innej tematyce przygotował z kolei Kraju, który po tym jak zagrał w Enemy Front zaczął się zastanawiać nie tylko dlaczego wykorzystany w nim silnik graficzny Cry Engine nie prezentuje się tak znakomicie jak w przypadku Crysis 3, ale i zadał proste pytanie – co dalej w przypadku grafiki w grach komputerowych?

Gdy jesteśmy przy temacie tego, co czeka w najbliższym czasie branżę gier to warto także wspomnieć o next-genach. Martivar nagrał kolejny odcinek Co jest grane?!, gdzie przedstawił przemyślenia na temat nowej generacji i tego, czy tak naprawdę mamy już z nią do czynienia w najnowszych produkcjach.

Ogólne:
Co w gramsajtach piszczy #98 - Kolejna, spora dawka recenzji! - obrazek 5
Roctuss powrócił, a przy okazji przyniósł ze sobą kilka ciekawych propozycji na wielbicieli japońskiej twórczości!

Często przychodzi Gramowiczom snuć przemyślenia na rożne tematy dotyczące życia codziennego. Tym razem PabloZ_94, wbrew temu iż wpis nosi tytuł Need for speed, nie wspomniał ani trochę na temat popularnej serii gier wyścigowych Electronic Arts… no może trochę. Tak czy inaczej poruszył w nim temat tempa dzisiejszego życia na przykładzie własnego miasta. W nieco innym tonie swój tekstu utrzymał Sandro, który zastanowił się czy naprawdę powinniśmy twierdzić, iż niczego w życiu nie żałujemy. Jako, że faza pucharowa Mundialu w Brazylii ruszyła pełną parą nie mogło zabraknąć także tekstów związanych z tym wydarzeniem. Co ciekawe: Demi23 napisał dlaczego tak bardzo nie jest pochłonięty piłkarską gorączką jak inni. Może to dlatego, że nie ma w nich naszych piłkarzy?

Mogliście znaleźć na gramsajtach także wiele wpisów związanych z kinem! JR_N7 wytłumaczył dlaczego podoba mu się kino klasy B, do którego można by było zaliczyć m.in. serię Evil Dead. Nie zabrakło także kolejnego podsumowania filmowego tygodnia u Demiego, a także recenzji filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie jego autorstwa. Larkson także pokusił się o opinię na temat niedawno obejrzanego obrazu God Bless America.

Nie zabrakło także opinii na temat ostatnio oberzanych anime. Po dłuższej nieobecności na gramsajtach powrócił wraz z kolejnym wydaniem Kącika A&M Roctuss! Mamy nadzieję, że z czasem będziemy widywać coraz więcej nowych tekstów! Podobne podsumowanie obejrzanych japońskich animacji przygotował na swoim blogu Inferno0009. Natomiast wrażenia z poszczególnych produkcji spisali Demi23 po zapoznaniu się z Psycho Pass, a także luzac, który obejrzał Knights of Sidionia oraz Ping Pong The Animation.

Jednak to nie wszystko w tematach ogólnych! Prince_Miki dość niedawno stał się posiadaczem telefonu LG Nexus 5 i krótko opisał swoje wrażenia z jego użytkowania. Nie często pojawiają się na gramsajtach recenzje i opinie na temat sprzętu, więc tym bardziej zachęcam do dzielenia się swoimi wrażeniami z innymi Gramowiczami. Być może w ten sposób pomożecie w wyborze czegoś dobrego?

Gameplaye

Po raz kolejny mieliśmy małą przerwę jeśli chodzi o przeróżne gameplaye. Jednak w ciągu ubiegłych dwóch tygodni DeviQ postanowił przerwać tę passę i przedstawił Wam to, co działo się podczas jednego z eventów, które odbyły się podczas alpha testów Destiny na Playstation 4.

Twórczość gramsajtowa
Co w gramsajtach piszczy #98 - Kolejna, spora dawka recenzji! - obrazek 6
Jak widać z dobrze ułożonych pikseli można stworzyć coś ładnego i to bez żadnego ich wygładzania!

I na koniec podsumowania tradycyjnie zapraszam do zapoznania się z tym, co użytkownicy gram.pl mają do zaprezentowania w kwestii twórczości gramsajtowej. Astmol po raz kolejny pochwalił się wykonaną przez siebie grafiką! Tym razem jednak postawił na piksele. Coś do przeczytania z kolei opublikował akwyx, a mianowicie pewne niezatytułowane opowiadanie. Znalazło się także coś do posłuchania, gdyż u Zakerosa mogliście zapoznać się z jego nowym utworem pod tytułem Spes Moritur Ultima.

Kilka słów od nas:

To już koniec dzisiejszego podsumowania Waszej aktywności na gramsajtach. Dziękuję wszystkim tym, którzy dotrwali do końca i mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie. W tym miejscu zazwyczaj pojawiają się wyniki konkursu na wpis tygodnia, ale dzisiaj niestety to nie nastąpi i już spieszę z wyjaśnieniami.

Od jakiegoś czas zaczęliśmy zauważać, iż dotychczasowy sposób wyborów najciekawszego wpisu w danym tygodniu nie do końca się sprawdza. Postanowiliśmy więc wstrzymać się z tą akcją i postarać się uatrakcyjnić formę nie tylko naszego plebiscytu, ale i innych naszych aktywności związanych z Gramsajtami - przede wszystkim zależy nam na promocji Waszych treści. Dlatego też w najbliższym czasie zastanowimy się nad odświeżeniem inicjatywy i niebawem za pośrednictwem Gramika przedstawimy Wam nową jej wizję. Oczywiście jeśli mielibyście jakieś własne sugestie dotyczące głosowań czy też podsumowań – piszcie śmiało!

Najnowsze
Lubisz nas?