Felieton

4A Games pracuje nad nowymi grami z uniwersum Metro i nie tylko; otwiera nową siedzibę

Paweł Pochowski, 13 maja 2014 14:00 11

Wygląda na to, że seria Metro doczeka się kolejnej części. I to niekoniecznie jednej.

Twórcy Metro: Last Light potwierdzili, że pracują obecnie nad "nowymi, nieogłoszonymi grami z serii Metro, a także przyszłymi, nowymi projektami". Co więcej studio otwiera nową siedzibę na Malcie, wygląda więc na to, że wewnątrz panuje dobra sytuacja.

Informacje pochodzą od samego studia, które rozesłało do prasy notkę na temat otwarcia nowej siedziby i poinformowało o tym 4A Games kontynuuje "tworzenie gier z segmentu AAA". Na czele firmy cały czas będzie stała siedziba usytuowana w Kijowie i to pomimo tego, że dyrektor kreatywny i współzałożyciel (Andrew Prokhorov) wraz z CTO (Oles Shishkovstov) przenoszą się na Maltę, by nadzorować działalność nowego zespołu.

- Poprzez stworzenie nowej siedziby na Malcie, członka Unii Europejskiej, 4A Games będzie w stanie lepiej rywalizować na międzynarodowym szczeblu. (...) Malta oferuje fantastyczną motywację dla twórców gier i jesteśmy pewni, że 4A Games będzie w stanie przyciągnąć najlepsze talenty z Ukrainy, Malty oraz innych krajów - napisali szefowie studia w wydanym oświadczeniu.

- Jest to start nowego rozdziału dla 4A Games. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć jako bardzo młodego studia, a także bardzo pokorni względem wyników naszej pracy. Zespół czeka na nową przygodę - powiedział współzałożyciel studia, Andrew Prokhorov.

W Metro Exodus nie znajdziemy misji pobocznych
W Metro: Exodus możesz być kim chcesz; subtelny system moralności
Metro Exodus - edycja tak specjalna, że nie będzie jej nawet w sprzedaży
Nowe screeny z Metro Exodus
najnowsze