The Stomping Land - survival z dinozaurami w roli głównej

Paweł Pochowski
2014/05/07 16:45

Gra zadebiutuje w Steam Early Access jeszcze w tym miesiącu.

The Stomping Land - survival z dinozaurami w roli głównej

The Stomping Land to produkcja, która uderza w popularne ostatnio tony gier surwiwalowych, które oferują nam rozbudowaną piaskownicę z wieloma możliwościami zabawy i tylko jednym celem - przeżyj. Z tym, że w porównaniu do takiego DayZ czy H1Z1 gra nie koncentruje się wokół tematu apokaliptycznego, a wokół dinozaurów. Jeżeli więc marzyliście kiedykolwiek o wycieczce do Parku Jurajskiego - być może marzenie będzie to mogło ziścić się choćby w wirtualnej formie. Oczywiście to nie pierwszy raz, gdy w grach pojawiają się dinozaury. Nie pierwsza także produkcja, w której na nie zapolujemy (i nie mowa to u Turok, a bardziej poważnym podejściu do tematu), ale jednak jest kilka aspektów, które sprawiają, że warto mieć na The Stomping Land oko.

Gra osadzona jest w głębokiej prehistorii - wcielamy się w ludzi pierwotnych, którzy próbują przeżyć zdobywając pożywienie i rywalizując z innymi grupami. W tym celu wspólnie ze znajomymi łowimy ryby, budujemy proste konstrukcje czy polujemy na dinozaury, a gdy trzeba bierzemy do ręki łuk czy pochodnię i ruszamy na wojnę. Szczególnie pochodnia będzie przydatna, bo w grze ciemność będzie naprawdę ciemna i regulowanie jasności na monitorze może niewiele pomóc. W The Stomping Land spodziewajcie się także efektów pogodowych. Początkowo produkcja zaoferuje tylko jedną wyspę - Capa Island, ale z czasem pojawią się nowe tereny. Co ciekawe podczas zabawy nie przewidziano możliwości chowania rzeczy do "inventory". Wszystkie znalezione zapasy będzie trzeba odnieść do jaskini. Mięso z upolowanych dinozaurów dzielone jest natomiast na dwa rodzaje. Z mniejszych zwierząt - nie likwiduje potrzeby głodu całkowicie. Z większych można pozyskać natomiast mięso "ciężkie", które napełnia w całości, ale niestety - dinozaury te są tak olbrzymie, że nie da się ich zabić. W posiadanie takiego pożywienia można wejść tylko śledząc takie bestie i czekając aż wdadzą się w walkę między sobą. Niestety, używane metody śledzenia doprowadzić do tego miejsca mogą także naszych przeciwników. Możliwe więc, że nad padniętym wielkim dinozaurem rozegra się krwawa bitwa o prawo do mięsa. To zresztą tylko kilka z ciekawych mechanik w grze - resztę możecie poznać na oficjalnej stronie internetowej.

GramTV przedstawia:

The Stomping Land zadebiutuje w formie wczesnego dostępu na Steam 30 maja w cenie 25 dolarów. Wcześniej o tydzień, bo 23 maja, dostęp do gry otrzymają osoby, które wsparły zbiórkę na Kickstarterze na ten projekt. Gra została ufundowana bowiem w zeszłym roku. Jej twórca, Alex Fundora, na produkcję tytułu otrzymał 114 tysięcy dolarów mimo, że prosił jedynie o 20 tysięcy. Poniżej zamieszczamy zwiastun gry.

Komentarze
8
AjKnowJu
Gramowicz
08/05/2014 15:51

Ten filmik z newsa fajniutki :D Giera może być git, czekamy i obadamy.

BlitzkriegSS
Gramowicz
08/05/2014 09:59

Nareszcie nie ma durnych ZOOOMBIE :)

Damianuss1
Gramowicz
07/05/2014 20:36

Jak dla mnie to słabizna. Dinozaury to fajny temat, ale to co widzę na tym materiale nie porywa.

PrototypX12
Gramowicz
07/05/2014 18:52
Dnia 07.05.2014 o 17:09, Mirage17 napisał:

Wow Rust w TPS :D

Raczej nie bo o tej grze słyszałem jeszcze zanim był rust ogłoszony więc tak jak by co nie mówcie że to jakiś klonmi się bardzo podobała ta gra odkąd ją ogłosili to uważnie obserwuję tę produkcję nie mogę się doczekać przynajmniej early access ciekawe czy będzie tryb singleplayer żeby samemu można było sobie pograć z dinozaurami

deamon-pl
Gramowicz
07/05/2014 18:01

hmmm przetrwać jako plemię? miło i bez zombi to ważne .

xxAPOSTELxx
Gramowicz
07/05/2014 17:52

Walka wygląda dosyć słabo ale gra zapowiada się na hit :D

Mirage17
Gramowicz
07/05/2014 17:09

Wow Rust w TPS :D

Eternal101
Gramowicz
07/05/2014 16:58

Fajnie wygląda gierka ;).