Informacje

Co w gramsajtach piszczy #86 - What does the Snake say?

2 Michał Grabowski

Oj to był dość gorący tydzień. Tak naprawdę nawet i dziś wszystko, co związane z grami nie daje odpocząć. Coraz więcej interesujących gier pojawia się na sklepowych półkach, a za tym idzie oczywiście wiele ciekawych światów do zwiedzenia czy postaci do poznania w trakcie wirtualnych przygód. Jednakże nie tylko w grach się dzieje sporo. Również gramsajty nie zwalniają ani trochę i jak co tydzień udowadniają, że ciekawych tekstów znajdzie się wiele do zaprezentowania. Jesteście gotowi? Zapraszam na kolejne podsumowanie Waszej aktywności!

Co w gramsajtach piszczy #86 - What does the Snake say? - obrazek 1

Statystycznie:

Ubiegły tydzień był tygodniem wzrostu aktywności na blogach gram.pl! Z moich wyliczeń napisaliście łącznie 75 wpisów, czyli 10,71 wpisu dziennie. Dało nam to także wzrost o 16 tekstów w porównaniu z ostatnim podsumowaniem. Najwięcej wpisów napisaliście dwukrotnie – w środę i czwartek po 14! Najmniej natomiast pojawiło się ich w piątek – tylko 5. W kwestii liczby komentarzy to umieściliście ich łącznie tym razem aż 221!

Nowi Gramsajtowicze i powroty:

Tym razem pojawiła się naprawdę spora liczba nowych jak i powracających po chwili nieobecności Gramsajtowiczów. Do nowych możemy zaliczyć użytkowników: Jechbeat-Dev, Kubs7 i krsy. Natomiast powrócił do nas Smileyer. Mam nadzieję, że szybko rozgościliście się na swoich gramsajtach i będziemy mogli z czasem czytać coraz więcej Waszych tekstów! Witamy na pokładzie!

Growo:
Co w gramsajtach piszczy #86 - What does the Snake say? - obrazek 2
JackReno wrócił recenzją jednej z najnowszych przygodówek Deadelic Entertainment

Xpawel1234567890 opublikował kolejny tekst związany z serią Battlefield. Tym razem skupił się on na Trybie Dowódcy w jej czwartej odsłonie. Jak dobrze wiecie dzisiaj swoją premierę ma dodatek do gry Diablo III o podtytule Reaper of Souls. Martivar postanowił więc z tej okazji przypomnieć Wam w kolejnym odcinku serii Grało się! o Diablo II, które wielu do dziś uważa za najlepszego przedstawiciela gatunku hack and slash. Nie mogło także zabraknąć Szybkich Newsów autorstwa Battle_Axe! W ubiegłym tygodniu uraczył nas najświeższymi informacjami na temat Sacred 3 i gry MMO WildStar.Jeśli natomiast szukacie podobnych, krótkich informacji, ale w tradycyjnej i pisemnej formie to swą nową serię rozpoczął Inferno0009, którą nazwał okołoGROWO.

Czas na recenzje! Jak zwykle na gramsajtach pojawiło się wiele ocen związanych ze smakowitymi nowościami, a także już znanymi tytułami. A jakie to tytuły były? Zapraszam do lektury!

Okołogrowo:

Dość głośnym tematem ostatnich dni była premiera Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Nie zapominając o tym, iż Snake jest jednym z najbardziej charakterystycznych bohaterów gier komputerowych i powrót serii Hideo Kojimy jest wydarzeniem sporym, to sporo zamieszania wywołała czasu potrzebnego do pokonania prologu do Phantom Pain, którego premiera przewidziana jest później. Użytkownik Kuni0l postanowił wyrazić swoje zdanie na ten temat, a także zapytać czy nie została przekroczona granica dobrego smaku związana ceną za dzisiejsze, niekiedy bardzo krótkie, gry. W nawiązaniu do wcześniejszego tematu – wielu mówi, że Ground Zeroes jest tak naprawdę płatną wersją demo gry, która później się pojawi pod postacią Phantom Pain. Tomson1234 poruszył podobny temat, gdzie między innymi przypomniał o płytach dodawanych do Playstation Magazynu. Ech… aż chyba odkurzę moją kolekcję i odpalę szaraka…

larkson w ubiegłym tygodniu przypomniał o Riddicku. Ale nie tylko od tej strony genialnej gry komputerowej Chronicles of Riddick: Escape form Butcher Bay i późniejszej Assault on Dark Athena, ale także filmów z nim związanych i przeanalizował jakie wspólne cechy mają jedne i drugie. Pojawiło się małe nawiązanie do kina, ale nie było to jedyne zaprezentowane w ciągu ostatnich siedmiu dni. Kraju obejrzał film produkcji Valve pod tytułem Free to Play, który związany był z turniejem The International z 2011 roku. Jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności obejrzeć tego obrazu to zachęcam do zapoznania się z opinią na jego temat! Na koniec tematów okołogrowych Jensine poruszyła temat egoizmu na przykładzie tego, co dzieje się w ramach gry MMO Star Wars: The Old Republic.

Ogólnie
Co w gramsajtach piszczy #86 - What does the Snake say? - obrazek 3
A czy Wy wierzycie w uzdrawiające zaklęcia?

Wcześniej wspomniałem o tym, że na gramsajty powrócił Smileyer i tak naprawdę od razu podjął dość ciekawy temat, o którym z pewnością myśli wielu nowych jak i już tutaj będących Gramsajtowiczów. Chodzi o layouty, czyli oprawę graficzną naszego bloga. Czy jest ona naprawdę niezbędna po to, aby Wasze miejsce było wyjątkowe? A może dobry tekst broni się nawet bez pięknych fresków, malowideł i innych dzieł sztuki? O tym dowiedzieć mogliście się w tym wpisie! Swoje przemyślenia także spisał Ichibanboshi-kun, który mimo że na chwilę odszedł od tekstów związanych z Nintendo postanowił nieco podumać na temat czasu, a dokładniej jego braku. Innymi natomiast uraczył Was MiChU_0l7, a dotyczyły one przeróżnych pasji.

Zastanawialiście się kiedyś może ile jest prawdy w tym, że wiejscy uzdrowiciele czy znachorzy naprawdę potrafią leczyć przeróżne choroby? NeoKoriban po obejrzeniu programu Przemka Kossakowskiego, gdzie podróżował po krajach takich jak Rosja, Ukraina czy Rumunia zadał pytanie: ile człowiek jest w stanie poświęcić, aby poczuć się lepiej? Nie mogło także zabraknąć tekstu cedricka, który związany był z poznańskim Pyrkonem, a dokładniej tym, co można było zobaczyć tuż przed nim. Zapewne widzieliście dość kontrowersyjną reklamę wydarzenia i pojawiło się wiele opinii na ten temat – tych pozytywnych i tych negatywnych. Cedricek nie pozostał w tyle i także przedstawił swoje zdanie na temat tego jak i innych konwentów fantasy!

Znalazło się także miejsce dla muzyki i filmu! Demi23 już nie raz pokazał, że interesuje go polska scena rapu i tym razem dał o tym znać tworząc zestawienie pięciu najlepszych jego zdaniem klipów z naszego polskiego podwórka. W kwestii filmu także nie zawiódł i przedstawił kolejne podsumowanie filmowego tygodnia, w którym poświęcił nieco miejsca między innymi filmowi Transcendencja. Innymi, którzy napisali kilka słów na temat filmów byli także LouFontaine, która zaprezentowała czwartą odsłonę swojej kroniki i Sandro, który podsumował ostatnio wydane nowości.

Na koniec tematów ogólnych została nam jeszcze jedna rzecz. Druga część przygód użytkownika crash807 w Nowym Yorku, do zapoznania się, z którą serdecznie Was zapraszam.

Twórczość Gramsajtowa
Co w gramsajtach piszczy #86 - What does the Snake say? - obrazek 4
Opowiadanie Rafasiego w całkiem miłym i klimatycznym otoczeniu...

Podsumowanie prawie możemy uznać za zakończone. Prawie, bo jeszcze zostało nam przedstawienie tego, co pojawiło się w kąciku twórczości na gramsajtach. A tutaj było tym razem naprawdę ciekawie. Dużą liczbę swoich prac opublikowała Bloodi1988, której szkice powoli stają się stałym punktem programu podsumowań i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej! Dlatego też nie będę przedstawiał poszczególnych prac, a od razu zaproszę Was do odwiedzenia gramsajta autorki, gdzie łatwo odnajdziecie je wszystkie! Inne rysunki przedstawił u siebie Verd_Navarro, wśród których znalazło się miejsce nie tylko dla portretów, ale także dla prac związanych z science-fiction. Swoją działalność layoutową na gramsajtach podsumował także theZoSo, który ostatecznie ogłosił, że nowe prace zapewne będą pojawiać się będą w momencie premiery nowych gramsajtów. Pojawiło się także opowiadanie, a jego autorem był Rafasi, który zatytułował je Chłopiec z gór.

Wpis tygodnia i kilka słów od nas!

I to tyle jeśli chodzi o podsumowanie Waszej aktywności na blogach gram.pl! Było sporo przeróżnych ciekawych tekstów i mam nadzieję, że nie będziecie zwalniać tempa i tekstów będzie cały czas przybywać podobnie jak nowych twarzy na gramsajtach. Zostało nam jeszcze tylko przedstawienie najciekawszego Waszym zdaniem tekstu ubiegłego tygodnia. A tym razem jest nim…

Wpis użytkownika Master_Morti związany z ekranizacją książki Kamienie na Szaniec!

Gratulujemy! Dziś jeszcze w naszym Gramiku pojawi się nowa a zarazem ostatnia edycja marcowych konkursów na wpis tygodnia, więc jak łatwo się domyśleć już w następnym tygodniu rozpoczniemy głosowane na wpis miesiąca!

Najnowsze
Lubisz nas?