Demigods Rising - gra planszowa inspirowana MOBA

Małgorzata Trzyna
2014/03/12 08:30

Na Kickstarterze ruszyła zbiórka na Demigod Rising – grę planszową typu skirmish, w której gracze walczą między sobą jako półbogowie.

Demigods Rising to gra planszowa dla 2-4 osob, oparta na kilku popularnych grach na PC, takich jak Heroes of Might & Magic, League of Legends oraz Dota. Twórcy dołożyli do projektu także kilka własnych pomysłów, by stworzyć unikatowy produkt. W Demigods Rising gracze sterują półbogami, zarządzają armiami bohaterów i walczą o dominację, by zdobyć miano nowego Boga Wojny. W grze rządzą zasady, których łatwo się nauczyć, ale opanować je do perfekcji jest znacznie trudniej.

Autorami projektu są Nikola Andrejic, inżynier IT, oraz Milos Pavlovic – listonosz, którzy wspólnie grali w wiele rozmaitych gier, zarówno komputerowych, jak i planszowych. Znudzeni i zirytowani niektórymi zasadami, zaczęli je modyfikować na własne potrzeby w niemal każdym tytule, w jaki grali. W końcu postanowili stworzyć własną grę. Po trzech latach prac i niezliczonych godzinach wprowadzania poprawek Demigods Rising zostało ukończone.

GramTV przedstawia:

Gracze, którzy sięgną po Demigods Rising, mogą liczyć na wysokiej jakości produkt, stworzony przy współpracy z Titan Forge oraz PandaGM – firmami specjalizującymi się w grach planszowych.

Osoby, które chcą wesprzeć projekt na Kickstarterze i zgarnąć własne pudełko z grą, muszą liczyć się z kosztem 79 dolarów – jest to jednak taniej w porównaniu z ceną, jaką trzeba będzie zapłacić, gdy Demigods Rising zostanie już wydane (95 dolarów). Jak dotąd udało się zebrać niemal 30 000 z wymaganych 49 000 dolarów. Do końca zbiórki pozostało 36 dni.

Demigods Rising - gra planszowa inspirowana MOBA

Komentarze
2
Anchorist
Gramowicz
12/03/2014 11:31

Koszulki już mają, większość mają to na kiego grzyba zbierają?

Arborr
Gramowicz
12/03/2014 09:25

Szkoda