Być może nie wiecie - East vs West powstawało, ale już nie powstaje

Paweł Pochowski
2014/03/10 19:00
2
0

Paradox Interactive poinformowało o wycofaniu się z tego projektu.

Być może nie wiecie - East vs West powstawało, ale już nie powstaje

Czym miało być East vs West: A Hearts of Iron Game? "Strategią czasu rzeczywistego, której akcja toczy się w okresie Zimnej Wojny", a której "kampania fabularna przedstawia wydarzenia rozgrywające się w latach od 1946 do 1991 roku i traktuje o tytułowym konflikcie pomiędzy wschodem a zachodem" cytując nasza kartę produktu w bibliotece gier. To jednak już przeszłość, ponieważ projekt został anulowany. Wygląda na to, że wydawca stracił cierpliwość do zespołu deweloperskiego - gra miała bowiem być samodzielną modyfikacją Hearts of Iron, stworzoną z błogosławieństwem wydawcy posiadającego prawa do tej marki.

- Jako, że projekt został już kilkukrotnie przełożony, uważamy, że otwarta beta - tudzież wczesna wersja gry mogłaby, w ściśle wyznaczonym przez nas czasie, nie osiągnąć odpowiednich, wyznaczonych kryteriów (jakościowych - dop. red.). To była przygoda pełna wzlotów i upadków od kiedy zaczęliśmy pracować nad wydaniem East vs West w roku 2011. Nie pozostaje nam jednak nic innego niż życzyć deweloperom powodzenia z następnymi przedsięwzięciami - tłumaczy CEO Paradoksu, Fredrik Wester.

Swoją drogą pomysł na grę żyje dalej, część poprzedniego zespołu kontynuuje go pod nową nazwą Project Kennedy i właśnie zbierają na niego pieniądze w kampanii na Indiegogo. Proszą jednak, by nie mylić ich z zespołem odpowiedzialnym za porażkę East vs West. - W przeszłości pracowaliśmy nad grami dla Paradox oraz Bl-Logic. Nie jesteśmy tym samym zespołem, który w Bl-Logic pracował nad East vs. West, a koniec końców poniósł porażkę z dostarczeniem gry 6. marca 2014. Oni mieli gwarantowany milion euro w budżecie i cztery lata na produkcję gry, a mimo tego i tak zawalili. Znamy tych ludzi, ich złe zarządzanie projektem i wiemy, jak bardzo zabugowana była ostatnia wersja ich produktu. Nasz projekt to coś kompletnie oddzielnego od nich. Im się nie udało, ale nam tak. Jesteśmy profesjonalistami, trzymamy się wyznaczonych terminów i dostarczymy odpowiednio dobry produktu, bo wiemy na co liczycie - apelują twórcy Project Kennedy.

GramTV przedstawia:

Jakie są tak właściwie powiązania między dwoma ekipami? W szeregach twórców Project Kennedy są ludzie, którzy tworzyli pierwszego Hearts of Iron czy pierwotną koncepcję dla East vs West, lecz z czasem porzucili nieudolnie zarządzany projekt, by stworzyć własną grę w klimatach Zimnej Wojny. Jak widać, po anulowaniu prac nad East vs West - dobrze zrobili. Trzymamy kciuki, by im udało się przełamać fatum i dostarczyć odpowiednią strategię o tej tematyce. Więcej o ich produkcji - poniżej.

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
10/03/2014 21:23

hmm mogła dobra gra pomijając dużo wkurzający DLC tych ważny i nic nie wartych.

Usunięty
Usunięty
10/03/2014 20:35

A może tak jakaś strategia z Pradoksu na bazie bierzącej sytuacji na świecie ??Wiadomo że trzeba by znerfować Amerykę, wiec można by zrobić jakąś political fiction na rok 2020 np gdzie Chiny stają się superpotęgą a Rosja odzyskuje wpływy w dawynych republikach :)