Informacje

Co w gramsajtach piszczy #83 - Wiele różności i mały konkurs!

10 Michał Grabowski

Kogoś może dziwić to, że na grafice otwierającej nasze cotygodniowe podsumowanie aktywności gramsajtowej przelatują sobie ptaki. Są one tutaj nie bez powodu, ale o tym jednak będzie nieco na sam koniec. Ubiegły tydzień można powiedzieć, że był niezwykle udany - wpisów przybywa z każdym kolejnym dniem, pojawiają się kolejne powroty, a tematów na wpisy jest coraz więcej i ciężko jest wybrać ten najważniejszy tudzież najciekawszy. Zapraszam do zapoznania się z tym, czym tym razem Gramowicze uraczyli nas na swych gramsajtach!

Co w gramsajtach piszczy #83 - Wiele różności i mały konkurs! - obrazek 1

Statystycznie

Powiem szczerze, że kolejny z rzędu wzrost Waszej aktywności na gramsajtach miło mnie zaskoczył! Mam tylko nadzieję, że po tym optymistycznym początku dziwnym trafem w następnym tygodniu wpisów będzie mniej… Ale to chyba nam nie grozi. Tak czy inaczej w ubiegłym tygodniu napisaliście łącznie 74 wpisy, czyli o 4 więcej w porównaniu z ostatnim podsumowaniem. Dało to nam także 10,57 wpisu dziennie. Najwięcej Waszych tekstów pojawiło się we wtorek – było ich łącznie aż 16!. Natomiast najmniejszą ich ilość mogliście przeczytać w czwartek – tylko 7. A komentarzy łącznie napisaliście także całkiem sporą liczbę, bo aż 131!

Powroty na Gramsajtach

Dzisiaj niestety nikogo nowego nie mogliśmy oficjalnie przywitać w naszym gronie, ale za to zdarzył się jeden powrót. Wrócił NeoKoriban, który dość szybko zaczął prezentować Wam swoje nowe wpisy, o których nieco będzie także w dalszej części podsumowania. Witamy z powrotem!

Growo

Co w gramsajtach piszczy #83 - Wiele różności i mały konkurs! - obrazek 2
Ech wspomnienia, ech to nieśmiertelne Vice City...

Użytkownik KolegaLiterat w ubiegłym tygodniu napisał dwa wpisy, które mogą zainteresować głównie wielbicieli jednej z najpopularniejszych gier MMO na świecie – Guild Wars 2. Dotykały one dwóch różnych tematów: pierwszym z nich był handel w grze i to, co nowego zaoferował po najnowszych aktualizacjach, a drugim było krótkie przedstawienie Atlasu, czyli interaktywnej mapy świata gry. Na Karfeina zawsze możemy liczyć w temacie zapowiedzi czy też recenzji najnowszych tytułów. Tym razem mogliście się zapoznać z zapowiedzią gry South Park: Kijek Prawdy.

Pojawiły się także kontynuacje serii prowadzonych przez Gramowiczów! SirGracz w kolejnym odcinku serii Memories przedstawił Grand Theft Auto: Vice City. Gramowicz MiChU_0l7 w zeszłym tygodniu postanowił zaprezentować nam nowy wpis z serii Gry z kieszeni, gdzie opowiedział kilka słów na temat Minigore 2: Zombies. Na tym jednak nie poprzestał, gdyż rozpoczął także nową pod tytułem Rozważania, gdzie w dwóch odcinkach przedstawił w jakie tytuły chciałby zagrać na PSP i Xbox 360. Z kolei dKc opublikował pierwszy tekst, gdzie opisał pierwszą z gier, które nazywa Metroidvaniami.

Dzisiaj postanowiłem wprowadzić kolejną, małą zmianę! Niekiedy zdarza się tak, że wpisów związanych z wrażeniami z przechodzonych przez Gramowiczów gier jest sporo i ciężko jest je wszystkie spiąć tekstem. Dlatego będziemy je przedstawiać podobnie jak recenzje w postaci listy. Trochę przydługi wyszedł ten wstęp, więc zapraszam do zapoznania się z wrażeniami i ocenami użytkowników gramsajtów!

Wrażenia

Recenzje

Okołogrowo

Co w gramsajtach piszczy #83 - Wiele różności i mały konkurs! - obrazek 3
Zoso tym razem przyjrzał się ewolucji gier komputerowych!

Ichibanboshi-kun, który zazwyczaj zajmuje się przedstawianiem najciekawszych newsów ze świata Nintendo, postanowił podejść do wytworów swojej ulubionej stajni w branży gier video pod kątem… kiczu, a dokładnie, czym różni się on od stylu retro. Jeśli jesteśmy już przy tematach nieco związanych z przeszłością to theZoSo przyjrzał się tematowi ewolucji gier komputerowych na przestrzeni lat. Kraju z kolei wziął pod lupę zjawisko problemów tytułów wydawanych w miesiącu lutym . Na koniec tego kącika larkson zaprezentował test nowości od AMD – Mantle.

Ogólnie
Co w gramsajtach piszczy #83 - Wiele różności i mały konkurs! - obrazek 4
Demi23 skomentował tegoroczne Złote Maliny. Ciekawe czy w następnym tygodniu będziemy mogli przeczytać komentarze odnośnie Oscarów...

Eskel95 przyzwyczaił już chyba nas wszystkich do swoich przemyśleniowo-filozoficznych tekstów na przeróżne tematy. W zeszłym tygodniu postanowił rozpocząć pisanie pamiętnika, w którym ich oczywiście także nie zabrakło! Swoje przemyślenia także przedstawił u siebie Demi23. Przy okazji ten sam użytkownik napisał aż 3 teksty związane z kinem: o Złotych Malinach, czyli największych porażkach filmowych ubiegłego roku, pierwszy odcinek serii o serialach, za którymi tęskni i pięciu najlepszych jego zdaniem komediach.

SirGracz po losowaniu grup eliminacyjnych EURO 2016 opisał, co podobało mu się we wcześniejszych imprezach organizowanych przez UEFA, a także ocenił szanse polskiej reprezentacji piłki nożnej na wyjście z grupy. Jak co tydzień pojawił się także nowy odcinek Defectus Cogitare Scribo, w którym tym razem Kakarotto rozmyślał na temat czytelników. A podsumowując wszelakie tematy ogólne DawidciOverlord nomen omen podsumował swoją działalność na gramsajtach w 2013 i przez dwa miesiące 2014 roku.

Gameplaye

Tym razem pojawił się tylko jeden gameplay. Był to materiał wspomnieniowy przygotowany przez użytkownika MatusPL związany z grą River Raid.

Wpis tygodnia i inne inicjatywy!

I to na tyle w tym podsumowaniu tygodnia, gdzie niestety zabrakło kącika twórczości gramsajtowej z tego, co można łatwo zauważyć. Mam jednak nadzieję, że w następnym tygodniu pojawi się kilka ciekawych wierszy czy też opowiadań! Natomiast ciekawy też jestem tego, który wpis, jako ostatni został przez Was nominowany do tytułu wpisu miesiąca lutego. Nie przedłużam więc – najlepszym wpisem ubiegłego tygodnia dzięki Waszym głosom został…

Wiersz Kakarotto pod tytułem Wiatr!

Gratulujemy! Oczywiście oznacza to także, iż znamy wszystkich nominowanych i już niebawem będziemy mogli rozpocząć w naszym Gramiku głosowanie na wpis miesiąca! Natomiast już dzisiaj możecie oddawać głosy na najciekawsze wpisy z tego podsumowania. Z kolei postanowiliśmy także wesprzeć konkurs przygotowany przez SirGracza, który związany jest z Waszymi pomysłami na nowe wersje Flappy Birds! Zachęcamy serdecznie do wzięcia w nim udziału!

10 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Kakarotto

Wierszyk #14 wpisem tygodnia? Ludzie trzymajcie mnie. :D

Odpowiedz
G Muradin_07

Tak wyszło z podliczenia wszystkich punktów. Jednak z drugiej strony cały czas zastanawiam się co zrobić, aby więcej osób głosowało na wpisy tygodnia i aby zainteresowanie tym "eventem" było większe. Teoretycznie, z mojego punktu widzenia mam swoją teorię na ten temat i chyba nawet o niej mówiłem nie raz. Problem w tym, że ciężko jest zainteresować głosowaniem za nic. To jest coś na zasadzie "wybrany coś dostaje, ale głosujący niestety nie". Wtedy także powstaje pytanie inne: czy wpisy tygodnia/miesiąca to forma zabawy czy też rywalizacji? Bo jeśli rywalizacji i wygląda to tak, że "nie zagłosuję, bo on wygra, a ja nie, choć mam dobre wpisy" to będzie ciężko i trzeba będzie przejść do starych metod, gdzie po prostu będziemy wybierać w małym składzie najciekawszy wpis. A o to w tym wszystkim niestety nie chodzi. Na pewno już powoli kreuje się mała zmiana w głosowaniach z tego co się dowiedziałem i cieszę się z tego niezmiernie. Pytanie kiedy to wszystko zostanie wdrożone.Z drugiej strony także rozumiem niechęć do głosowania w ankietach zewnętrznych, bo wiele osób hm... może nam po prostu nie ufać.

Odpowiedz
G Ichibanboshi-kun

A czy gramsajtowa ankieta się nei sprawdzała?

Odpowiedz
G Muradin_07

Zrobienie ankiety na gramsajcie jest z jednej strony problematyczne, bo musiałbym wtedy dwa razy wrzucać: linki do wszystkich wpisów i potem tytuły wraz z autorami do ankiety. Podwójna robota... Dodatkowo nie chciałbym, aby wyniki ankiety były znane podczas głosowania i były dość proste do manipulowania. Ale akurat z tego co już wiem są tworzone nowe ankiety specjalnie pod wpisy tygodnia/ miesiąca tak jak chciałbym, aby wyglądały. Tylko nie wiem ile czasu przyjdzie na nie poczekać.

Odpowiedz
G Kakarotto

> Tak wyszło z podliczenia wszystkich punktów.
Wiem, wiem, ale to świadczy, o tym, że ktoś przeczytał i się mu spodobał wierszyk. Spodobał tak, że poświęcił swój czas i zagłosował.Prawdą jest, że czytelnik czy wszystko. :D> Jednak z drugiej strony cały czas zastanawiam
> się co zrobić, aby więcej osób głosowało na wpisy tygodnia i aby zainteresowanie tym
> "eventem" było większe. Teoretycznie, z mojego punktu widzenia mam swoją teorię na ten
> temat i chyba nawet o niej mówiłem nie raz.
Reklamować i tyle można zrobić. A jak przyjdą nowe sajty, to być może zainteresowanie tym wszystkim wzrośnie, powiedzmy automatycznie. Więcej ludzi nowych przyjdzie, może starzy wrócą, a nagrody motywują. ;) Kto wie, co będzie, detektywie Muradynowski? > Problem w tym, że ciężko jest zainteresować
> głosowaniem za nic. To jest coś na zasadzie "wybrany coś dostaje, ale głosujący niestety
> nie". Wtedy także powstaje pytanie inne: czy wpisy tygodnia/miesiąca to forma zabawy
> czy też rywalizacji?
To chyba rywalizacja w formie zabawy, czyż nie? Można mówić wiele, że to zabawa, ale jakaś nutka rywalizacji będzie zawsze.> Bo jeśli rywalizacji i wygląda to tak, że "nie zagłosuję, bo on
> wygra, a ja nie, choć mam dobre wpisy" to będzie ciężko i trzeba będzie przejść do starych
> metod, gdzie po prostu będziemy wybierać w małym składzie najciekawszy wpis. A o to w
> tym wszystkim niestety nie chodzi.
Osoby, których wpisy biorą udział w ankiecie, mogą najzwyczajniej w świecie głosować na siebie. Reszta raczej wybiera według jakości wpisu czy sympatii.> Na pewno już powoli kreuje się mała zmiana w głosowaniach
> z tego co się dowiedziałem i cieszę się z tego niezmiernie. Pytanie kiedy to wszystko
> zostanie wdrożone.
Wkrótce? Niedługo? Za jakiś czas? ;] > Z drugiej strony także rozumiem niechęć do głosowania w ankietach zewnętrznych, bo wiele
> osób hm... może nam po prostu nie ufać.
Póki nie nadużywacie słowa "fajny", każdy będzie wam ufać. :DW aktualnych ankietach zewnętrznych, nie ma praktycznie możliwości manipulacji. Chyba, że sota hakery. :P

Odpowiedz
G Muradin_07

> Wiem, wiem, ale to świadczy, o tym, że ktoś przeczytał i się mu spodobał wierszyk. Spodobał
> tak, że poświęcił swój czas i zagłosował.
> Prawdą jest, że czytelnik czy wszystko. :D
No jakby nie patrzeć jak zagłosował to znaczy, ze mu się spodobało. Raczej punktów za darmo nikt nie dostaje ;)> Reklamować i tyle można zrobić.
> A jak przyjdą nowe sajty, to być może zainteresowanie tym wszystkim wzrośnie automatycznie.
> Kto wie, detektywie Muradynowski?
Można tylko mieć nadzieję, że tak będzie. Tylko niestety patrząc też na tendencje dzisiejszych społeczności internetowych wychodzi taka sytuacja, że brać każdy łatwo bierze, ale dać cząstkę malutką to ciężko jest. I to nie jest powiedziane w złości czy coś... niestety tak jest :/> To chyba rywalizacja w formie zabawy, czyż nie? Można mówić wiele, że to zabawa, ale
> jakaś nutka rywalizacji będzie zawsze.
> Osoby, których wpisy biorą udział w ankiecie, mogą najzwyczajniej w świecie głosować
> na siebie. Reszta raczej wybiera według jakości wpisu czy sympatii.
Wiesz i nawet przecież nie sprawdzam tego, kto na kogo głosuje. Już każdy w swojej głowie powinien ogarniać czy fajnie jest być wybranym czy też wybrać się samemu i tym samym no... zyskać swoje uwielbienie/poparcie ;)> Wkrótce? Niedługo? Za jakiś czas? ;]
Na razie widziałem tylko wstępny ich projekt. Więc już to jest dość zaawansowana rzecz, ale dobrze że w ogóle jest tworzona :)> Póki nie nadużywacie słowa "fajny", każdy będzie wam ufać. :D
> W aktualnych ankietach zewnętrznych, nie ma praktycznie możliwości manipulacji. Chyba,
> że sota hakery. :P
Manipulacje niekiedy się zdarzają. Jak np. kiedyś pewien jegomość z 10 czy 15 razy pod rząd zagłosował na swój wpis w przeciągu minuty... niestety te ankiety nie sprawdzają tego, czy dany użytkownik jest użytkownikiem gramu czy innego miejsca niestety. Dlatego najlepiej by było, jakby one wszystkie obracały się tutaj na gramie i tutaj to wszystko by zostało.

Odpowiedz
G Kakarotto

> Można tylko mieć nadzieję, że tak będzie. Tylko niestety patrząc też na tendencje dzisiejszych
> społeczności internetowych wychodzi taka sytuacja, że brać każdy łatwo bierze, ale dać
> cząstkę malutką to ciężko jest. I to nie jest powiedziane w złości czy coś... niestety
> tak jest :/
Więcej optymizmu, panie Muradynowski. ;D> Wiesz i nawet przecież nie sprawdzam tego, kto na kogo głosuje. Już każdy w swojej głowie
> powinien ogarniać czy fajnie jest być wybranym czy też wybrać się samemu i tym samym
> no... zyskać swoje uwielbienie/poparcie ;)
Lepsze swoje poparcie niż żadne. ;) > Na razie widziałem tylko wstępny ich projekt. Więc już to jest dość zaawansowana rzecz,
> ale dobrze że w ogóle jest tworzona :)
W tym roku chyba powinno być, czyż nie? Otwarta beta będzie? ;P > Manipulacje niekiedy się zdarzają. Jak np. kiedyś pewien jegomość z 10 czy 15 razy pod
> rząd zagłosował na swój wpis w przeciągu minuty... niestety te ankiety nie sprawdzają
> tego, czy dany użytkownik jest użytkownikiem gramu czy innego miejsca niestety. Dlatego
> najlepiej by było, jakby one wszystkie obracały się tutaj na gramie i tutaj to wszystko
> by zostało.
Wewnątrz gramowe zawsze będzie lepsze niż zewnętrzne, bezpieczniejsze. Jednak Gramik radzi sobie całkiem nieźle, biorąc pod uwagę obecne narzędzia (tak, tak, to było lukrowanie i cukrowanie :D).

Odpowiedz
G Muradin_07

> Więcej optymizmu, panie Muradynowski. ;D
Optymizm optymizmem, ale także realne podejście do sytuacji jest potrzebne. Niektóre rzeczy są możliwe, ale z drugiej strony ciężko jest dokonać wszystkiego. > Lepsze swoje poparcie niż żadne. ;)
To zależy - jeśli komuś zależy na nagrodach, a nie na tym aby sprawdzić też jak pisze i czy pisze ciekawie to już jego sprawa ;)> W tym roku chyba powinno być, czyż nie? Otwarta beta będzie? ;P
Ciężko jest zrobić otwartą betę nowych ankiet ;P Jeśli one będą to pewnie z nich skorzystamy. Oby były zrobione ;)> Wewnątrz gramowe zawsze będzie lepsze niż zewnętrzne, bezpieczniejsze. Jednak Gramik
> radzi sobie całkiem nieźle, biorąc pod uwagę obecne narzędzia (tak, tak, to było lukrowanie
> i cukrowanie :D).
I tak samo myślę. Tylko mam nadal nadzieję, że uda się zrobić je w ten sposób, że można głosować na więcej niż jeden wpis w danym tygodniu. Zawsze to większy wybór.

Odpowiedz
G Muradin_07

Bardziej chodziło mi o pierwszą Metroidvanię, ale teraz po tak długim czasie zauważyłem, że chyba sam lekko się zakręciłem ;) Chociaż z drugiej strony... nie no chyba dobrze to napisałem. Olaboga jak to dawno pisałem o.O

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?