Zwycięzca GT Academy zatrudniony przez Red Bulla

Paweł Pochowski
2014/02/18 13:20
1
0

Będzie ścigał się w serii GP3.

Zwycięzca GT Academy zatrudniony przez Red Bulla

Jann Mardenborough przebył w 2011 roku niezłą drogę - od fana wirtualnych wyścigów, aż po zwycięzcę GT Academy. Na tym jego przygoda ze ściganiem wcale się jednak nie zakończyła, wprost przeciwnie. Zbierając powoli doświadczenie udało mu się zająć szóstą lokatę w Brytyjskich Mistrzostwach GT w roku 2012. W zeszłym roku startował w Europejskiej i Brytyjskiej Formule 3, startował także w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, natomiast w tym roku reprezentować będzie należący do Red Bulla zespołu Arden International Motorsport, który startuje w serii GP3. Dołączył także do programu rozwoju młodych talentów Red Bull Junior Team.

Zespół Ardena w zeszłym roku zakończył sezon na drugim miejscu z dorobkiem 278 punktów. Zwycięzca serii - francuski team ART uzbierał aż 378 punktów. Trzecim miejscem na pudle cieszył się fiński Koiranen GP, który sezon zakończył z dorobkiem 207 punktów. Życzymy Jannowi powodzenia tym bardziej, że często zwycięzcy GP3 otwierali sobie drzwi do Formuły 1 - do tej pory udało się to aż trójce kierowców. Byli to: Esteban Gutiérrez, Valtteri Bottas oraz Daniil Kvyat. Jeżeli więc pokaże się z dobrej strony, kto wie, może za kilka lat trafi do królowej motosportu. A wtedy już nikt nie powie Wam, że "marnujecie czas grając w głupie gry" podczas sesji z samochodówkami - będzie można nazwać to trenowaniem do przyszłych wyścigów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Usunięty
Usunięty
18/02/2014 13:45

Jeśli ma naturalny talent, to kto wie, czy nie wejdzie kiedyś do F1. Po tym co już osiągnął, widać, że wie o co w tym chodzi, nie musiał się uczyć od zera tylko od razu zaczął się ścigać w realnym świecie na dobrym poziomie. W GP3 to nie tylko ściganie się, tam dopiero przy pomocy telemetrii inżynierowie pomogą mu wyciskać więcej z auta, co będzie tylko procentowało w dalszej nauce szybkiej jazdy.