Felieton

Pecetowa wersja Thiefa z udoskonaleniami graficznymi

Patryk Purczyński, 05 grudnia 2013 15:04 3

Nabywcy pecetowej wersji Thiefa mogą być pewni, że względem wydań na konsole nowej generacji zostanie ona wzbogacona o rozmaite funkcje graficzne. Eidos Montreal chwali sobie jednak także nowe maszyny Sony i Microsoftu.

- Pecetowa wersja Thiefa zawierać będzie wszystkie funkcje graficzne z wydań na nowe konsole, a także liczne usprawnienia, włączając w to lepszy anty-aliasing, cienie o wyższej rozdzielczości i wsparcie dla funkcji multi-monitor - deklaruje Jean-Normand Bucci z Eidos Montreal. - Thief na PC będzie ponadto jedną z pierwszych gier wspierających nowe rozwiązanie AMD - Mantle API - dla najnowocześniejszych kart graficznych - zdradza.

Jak mówi Bucci, studio cały czas pracuje nad jak najlepszą optymalizacją gry na komputerach. - Na razie nie możemy jeszcze zatem określić minimalnych wymagań sprzętowych. Zależy nam jednak na tym, by jak największa grupa graczy mogła cieszyć się grą - zapewnia przedstawiciel Eidos Montreal. Jednocześnie chwali także Xboksa One i PlayStation 4.

- Nowe konsole są bardzo silne, bardzo potężne. Pozwalają nam na znacznie więcej niż to, do czego przywykli gracze konsolowi. Różnica między pecetami i next-genami mocno się zmniejszyła, to pewne. Nowe konsole i najnowocześniejsze pecety oferują większą częstotliwość wyświetlania klatek, wyższą rozdzielczość i masę nowych funkcji, włączając w to obsługę DX11 - dodaje.

Shadow of the Tomb Raider z najnowszą aktualizacją i DLC The Pillar
Life is Strange 2 – drugi epizod z datą premiery
Steam nominuje najlepsze gry i twórców. Można głosować na Wiedźmina 3 i CDP RED
Microsoft w 2019 będzie aktywniejszy na rynku PC, zapewnia Phil Spencer
najnowsze