EA: Next-genowa FIFA to najlepsza FIFA jaką zrobiliśmy

Patryk Purczyński
2013/11/02 12:22

Xbox One i PlayStation 4 dostaną najlepszą odsłonę serii FIFA, jaka kiedykolwiek powstawała - zapewnia Nick Channon z EA. O tym, czy nie są to obietnice złożone na wyrost, przekonamy się już niebawem.

EA: Next-genowa FIFA to najlepsza FIFA jaką zrobiliśmy

- Filozofia, jaka przyświecała nam przez pięć czy sześć ostatnich lat, zmuszała nas do tego, by zastanawiać się nad nowościami, jakie można wdrożyć do rozgrywki - mówi Nick Channon, producent gier z serii FIFA. - Jak możemy uczynić grę bardziej autentyczną, a jednocześnie zapewnić jeszcze lepszą zabawę? Musimy uzyskiwać odpowiedni balans między autentyzmem i zabawą, w końcu tworzymy grę wideo - podkreśla.

- W FIFA 14 mamy świetną bazę i fantastyczną grę, a robienie kolejnych kroków naprzód jest także fantastyczną okazją. Kiedy pracujesz z nową technologią, z czasem poznajesz ją coraz lepiej. Masz więcej mocy, więcej pamięci, więcej zasobów, które możesz wykorzystać. Trzeba przy tym podtrzymać filozofię o wprowadzaniu znaczących nowości do rozgrywki. Dla mnie szanse są ogromne. To naprawdę ekscytująca perspektywa - stwierdza.

GramTV przedstawia:

- To najlepsza FIFA, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy - mówi o wersji na Xboksa One i PlayStation 4. - Chcieliśmy, by wersja next-genowa zawierała wszystkie nowe funkcje. Nie zawsze tak było, ale tym razem wnieśliśmy wielkie innowacje w zakresie rozgrywki i prezentacji. Uczucie towarzyszące grze jest całkowicie nowe. Byliśmy wielkimi szczęściarzami odnosząc sukces z serią FIFA, a teraz pragniemy to przenieść na nowe platformy - dodaje Channon.

Przypomnijmy, że FIFA 14 tylko na konsolach następnej generacji oparta jest na nowym silniku, EA Sports Ignite.

Komentarze
27
Usunięty
Usunięty
03/11/2013 13:23
Dnia 03.11.2013 o 04:09, zdenek117 napisał:

> Niektórzy z Was powinni się zastanowić nad sensem swoich wypowiedzi. To, że Steam > upublicznia całkiem fajne statystyki nie oznacza, że: > a) Potraficie je dorze interpretować, > b) potwierdzają Wasze tezy. > > Idę o zakład, że przeciętny dzić PC (core i3 albo Phenom x4, 8 GB ramu i coś pokroju > R4850 czy innego GTX 480) da sobie radę z nowym silnikiem EA. > > Jeśli ktoś jest ciekawy dlaczego tak jest to zapraszam na mój gramsite. Myślę, że na pewno. Ale zobacz jaki procent graczy ma zintegrowane karty graficzne? Ok 10%! Podejrzewam, że dzięki Originowi EA ma dokładne dane odnośnie konfiguracji na jakich grają ludzie w daną grę. Podejrzewam, że target Fify jest inny niż FPSów i grają w nią nie tylko gracze, ale i fani piłki nożnej nie posiadający "średnich PCtów sprzed 3 lat". Dla EA ważna jest kasa, dlatego wolą posłuchać narzekań graczy, ale nie stracić użytkowników, których konfiguracja się nie łapie. I jeszcze jedno. Dragoniasek napisał: "większość współczesnych pecetów jest za słaba na Ignite Engine" w cudzysłowiu sugerując, że jest to stanowisko EA. Tymczasem powiedzieli jednak zupełnie coś innego - wielu graczy nie posiada odpowiednich komputerów, do odpalenia gry na Ignite. Jest różnica?

Nie chcę się powtarzać. Jak pisałem, szerzej wyjaśniam swoje stanowisko na gramsajcie. Napiszę tylko tyle: kasa, optymalizacja, konfiguracja ustawień gry na PC, zwyczajowo niskie wymagania kolejnych gier z serii FIFA. Jestem pewien, że EA stać na dobrą optymalizację i potrafią to zrobić. Natomiast wiem też, że wymaga to nakładów finansowych i czasowych. Po co, skoro M$ i SONY płacą całkiem sporo za wersje next-genowe, przecież coś musi napędzać sprzedaż ich nowych zabawek? Pamiętacie fale hejtu na M$, która pojawiła się po konferencji na której zaprezentowano X0?Dlatego ludzie, którzy podają statystki Steam i powtarzają bełkot przedstawicieli EA zwyczajnie "nie mówią jak jest". Tu nie chodzi o sprzęt pecetowców, ale o kwestie typowo finansowe.

Usunięty
Usunięty
03/11/2013 04:09

> Niektórzy z Was powinni się zastanowić nad sensem swoich wypowiedzi. To, że Steam> upublicznia całkiem fajne statystyki nie oznacza, że:> a) Potraficie je dorze interpretować,> b) potwierdzają Wasze tezy.>> Idę o zakład, że przeciętny dzić PC (core i3 albo Phenom x4, 8 GB ramu i coś pokroju> R4850 czy innego GTX 480) da sobie radę z nowym silnikiem EA.>> Jeśli ktoś jest ciekawy dlaczego tak jest to zapraszam na mój gramsite.Myślę, że na pewno. Ale zobacz jaki procent graczy ma zintegrowane karty graficzne? Ok 10%! Podejrzewam, że dzięki Originowi EA ma dokładne dane odnośnie konfiguracji na jakich grają ludzie w daną grę. Podejrzewam, że target Fify jest inny niż FPSów i grają w nią nie tylko gracze, ale i fani piłki nożnej nie posiadający "średnich PCtów sprzed 3 lat". Dla EA ważna jest kasa, dlatego wolą posłuchać narzekań graczy, ale nie stracić użytkowników, których konfiguracja się nie łapie.I jeszcze jedno. Dragoniasek napisał: "większość współczesnych pecetów jest za słaba na Ignite Engine" w cudzysłowiu sugerując, że jest to stanowisko EA. Tymczasem powiedzieli jednak zupełnie coś innego - wielu graczy nie posiada odpowiednich komputerów, do odpalenia gry na Ignite. Jest różnica?

Usunięty
Usunięty
02/11/2013 22:56

Prawdopodobnie tak, ale chodzi o sprzedaż na Performance Cheating. :P
Trwa Wczytywanie