Marka Amalur i Project Copernicus na sprzedaż

Patryk Purczyński
2013/09/13 11:55
0
0

Niebawem powstanie strona internetowa, na której potencjalni kupcy będą mogli składać oferty zakupu gry Project Copernicus. Nie wydaje się jednak, by organizatorzy aukcji mieli zbić na tej transakcji fortunę.

Marka Amalur i Project Copernicus na sprzedaż

Półtora roku po spektakularnym zamknięciu 38 Studios najcenniejsze własności firmy wreszcie zostaną wystawione na sprzedaż - donosi amerykański kanał informacyjny WPRI, mający swą siedzibę na Rhode Island, czyli tym samym regionie, w którym powstawało Kingdoms of Amalur: Reckoning. Stacja powołuje się na informacje uzyskane od Richarda Landa, likwidatora ustanowionego przez tamtejszy sąd.

- Proces zajmuje więcej czasu niż się spodziewaliśmy z różnych powodów - tłumaczy oględnie Land. Wiadomo, że pod młotek mają iść aktywa 38 Studios, z marką Amalur i niedokończoną grą Project Copernicus na czele. - Zatrudniliśmy już licytatora, powstanie też sklep lub strona internetowa, na której gra zostanie wystawiona na sprzedaż - dodaje Land.

Zdradza również, że zainteresowanie własnością intelektualną wyrażają rozmaite podmioty. Nastroje tonuje z kolei poproszony o opinię redaktor serwisu Joystiq, Alexander Sliwinski. - Biorąc pod uwagę ryzyko, jakie przemysł gier dostrzega w produkcji MMORPG-ów, bo takim produktem ma być właśnie Copernicus, trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym wydawca z siedzibą w USA płaci 100 milionów dolarów by dokończyć prace nad tym tytułem - stwierdza.

GramTV przedstawia:

- Wartość własności intelektualnej byłaby wyższa, gdyby wystawiono ją na sprzedaż tydzień po zamknięciu studia. Przejęcie efektów pracy, która już została wykonana przez ekipę z Rhode Island i stworzenie z tego gry byłoby niewiarygodnie trudne, a przy tym kosztowałoby masę pieniędzy - dodaje branżowy dziennikarz.

Project Copernicus został zaprezentowany na gameplayu w maju ubiegłego roku.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!