News

Blizzard bez dużej premiery w 2019 roku

Patryk Purczyński, 13.02.2019 20:17 1

Liczyliście na sensacyjne wydanie Diablo IV w tym roku kalendarzowym? W takim razie najnowsze wieści z obozu Blizzarda będą dla Was rozczarowaniem.

Blizzard Entertainment nie wypuści w tym roku żadnej dużej gry - poinformowało Activision Blizzard na ostatnim spotkaniu z inwestorami. Oznacza to, że premiery Diablo IV lub jakiegokolwiek innego pełnowymiarowego tytułu ze stajni cenionego studia należy spodziewać się najwcześniej w 2020 roku.

- Spodziewamy się gorszych wyników pod względem materialnym w tym roku - skomentował prezes Activision Blizzard, Collister Johnson. - W 2018 roku wiele zyskaliśmy na premierze World of Warcraft: Battle for Azeroth, natomiast na 2019 rok nie mamy zaplanowanej żadnej znaczącej pozycji - dodał. Nie zmienia to faktu, że w ciągu najbliższych miesięcy światło dzienne ujrzą chociażby Diablo: Immortal, Warcraft 3: Reforged i World of Warcraft Classic.

Przypomnijmy, że pomimo odnotowania znakomitych wyników finansowych, aż 800 osób straciło pracę w Activision Blizzard. Firma zdecydowała się też na rozstanie z Bungie, producentem Destiny.

najnowsze