Microsoft podkręcił procesor graficzny Xboksa One

Piotr Bajda
2013/08/03 11:29

53 MHz to dużo czy mało?

Microsoft podkręcił procesor graficzny Xboksa One

Bebechy konsol potrafią zmienić się w okresie od zapowiedzi do trafienia na półki. Inżynierowie dopieszczają to i owo, uczą się lepiej optymalizować sprzęt, a z zewnątrz spływają opinie pracujących z ich dzieckiem. To pomaga wycisnąć z podzespołów trochę więcej.

Tak też stało się teraz. Według Microaoftu, od czasu E3 2013 udało się podkręcić odrobinę układ graficzny Xboksa One. Taktowanie zegara GPU konsoli przyśpieszyło z 800 do 853 MHz. To mniej więcej 7%. Niby niewiele, ale każda różnica działa na korzyść deweloperów i gier, a co za tym idzie nas wszystkich.

Marc Whitten, który przekazał wesołą nowinę w podcaście Majora Nelsona z nadzieją patrzy w przyszłość.

GramTV przedstawia:

To moment, gdy w ręce twórców trafiają ostateczne wersje dev kitów. Blisko z nimi współpracujemy, by wszystko zagrało. Rzeczy zaczynają składać się w naprawdę spójną całość.

Na więcej wieści z obozu Xboksa One przyjdzie czas podczas Gamescomu 2013.

Komentarze
34
Usunięty
Usunięty
04/08/2013 23:48

Ok, też pozwolę sobie jeszcze na jeden komentarz. Panie Phoenixpl, to może czas zmienić nick, bo trochę wiocha.

Usunięty
Usunięty
04/08/2013 23:02

> Rozmawialem przez telefon jak to pisalem ;/ pozatym hamburgery lubie polski nie:DTo jak nie jesteś za granicą to wypier-papier do Niemców/Anglosasów/Żabojadów.A i zacznij używać zagranicznych stron gdzie artykuły są w innym języku niż język POLSKI, skoro nie lubisz POLSKI, BO Z TEGO CO MI WIADOMO POLSKA TO JEDYNY KRAJ GDZIE JĘZYKIEM URZĘDOWYM JEST J. POLSKI.

Usunięty
Usunięty
04/08/2013 01:08

Spraw sobie dev-kita to będziesz mógł się bawić.
Trwa Wczytywanie