id Software przybliża przyszłość marek Quake i Rage

Mateusz Stanisławski
2013/08/03 11:08
9
0

W Dallas trwa właśnie QuakeCon 2013. Niestety, ponownie nie otrzymujemy żadnych wieści na temat przyszłości serii Quake. Szefostwo id Software zapewnia, że marka nie została porzucona, ale na konkrety nadal jest zdecydowanie za wcześnie.

id Software przybliża przyszłość marek Quake i Rage

– Ta marka jest niezwykle ważna dla nas. Jeszcze nie wiem, co z nią zrobimy, ale nie zapomnimy o niej – powiedział Tim Willits z id Software, odpowiadając na pytanie dotyczące przyszłości serii Quake. – Jeśli chodzi o to uniwersum, powinniśmy zrobić naprawdę dobrą grę w pewnym momencie. Nie mogę mówić o obecnych planach id Software, ale Quake pojawia się na naszych radarach i zapewne często jest tematem rozmów członków ekipy deweloperskiej – dodał Pete Hines z Bethesdy.

Jeśli chodzi o Rage’a, niewykluczone, że ewentualna następna odsłona będzie powstawać w innymi studiu (vide przekazanie Wolfenstein: The New Order zespołowi Machine Games). –Marka ta wciąż żyje. Ale tak naprawdę nie wiem, co z nią zrobimy. Jest bardzo wiele możliwości, można na przykład komuś przekazać licencję. Zawsze zwracamy uwagę na zainteresowanych współpracą producentów. Może jakaś ambitna ekipa w przyszłości zrobi coś ciekawego i będziemy chcieli z nią pracować. Na razie nie mamy na radarze nikogo, ale wszystko jest możliwe – powiedział Willits.

GramTV przedstawia:

Pewne jest natomiast to, że id Software nie zajmie się w najbliższej przyszłości tworzeniem całkowicie świeżej marki. – Zapewniam, że nie mamy w planach przygotowania nowego IP – zakończył Willits.

Komentarze
9
Usunięty
Usunięty
03/08/2013 17:40

Myślałem że jest już na ukończeniu albo w mocno zaawansowanym stadium a oni dopiero się zastanawiają co zrobić z tą serią, w sumie i tak wole unreal więc rozpaczał nie będę ale jak by wyszła to bym kupił.

Usunięty
Usunięty
03/08/2013 15:12

Lol, ja zapamiętałem tylko "Jeszcze nie wiem, co z nią zrobimy".

sebogothic
Gramowicz
03/08/2013 14:46

Z RAGE mam na razie niemiłe wspomnienia, chociaż jeszcze nie zagrałem. Pobiera mi się jeszcze jakieś 17 GB aktualizacji... Została przynajmniej połowa, choć grę zainstalowałem kilka miesięcy temu. Pewnie gdybym za każdym razem gdy siedzę na necie włączał Steama to pewnie już by się zaktualizowało, ale jakoś zawsze zapominam.
Trwa Wczytywanie