News

Zynga mocno pod kreską. Firma skupi się na "społecznościowych grach F2P"

Patryk Purczyński, 27.07.2013 15:08 12

Firmie Zynga nie wiedzie się ostatnimi czasy najlepiej. Świadczyły o tym czerwcowe zwolnienia, świadczą o tym nowe wyniki finansowe. Czy Don Mattrick znajdzie lekarstwo na tę niemoc?

Przychody firmy Zynga w drugim kwartale bieżącego roku wyniosły 231 mln dolarów, co jest wynikiem gorszym w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym o 31 proc. Spółka zanotowała straty netto rzędu 16 milionów dolarów. - Musimy wrócić do podstaw, patrzeć na nasze produkty w perspektywie długoterminowej, wypracować bardziej wydajne procesy i zacieśnić pasa w obrębie całej firmy - analizuje Don Mattrick, nowo mianowany dyrektor wykonawczy.

- Przed nami dużo ciężkiej pracy. Następne dwa do czterech kwartałów przyniosą zapewne jeszcze sporo niestabilności, więcej niż byśmy sobie tego życzyli - dodaje Mattrick. A sama Zynga uzupełnia w oświadczeniu: "Wierzymy, że naszą największą szansą są społecznościowe gry free-to-play".

Spółka przewiduje ponadto, że w przyszłym kwartale jej przychody wyniosą 175-200 milionów dolarów. Straty szacowane są natomiast na 15-75 mln dolarów.

najnowsze

Do Mordhau nadchodzą spore zmiany

Twórcy gry Mordhau podzielili się planami rozwoju swojej produkcji – dostaniemy między innymi dwie nowe mapy, dodatkowy tryb rozgrywki oraz inne przydatne funkcje, które dziś omówimy.