News

Co w gramsajtach piszczy #51 – podsumowanie tygodnia przez Gramik spisane

Michał Grabowski, 23.07.2013 16:30 17

Sezon ogórkowy trwa w najlepsze. Brak nowych i ciekawych gier w tym okresie wcale nie musi oznaczać tego, że nie ma w co grać. Skończyły się wyprzedaże, a więc wielu z Was zapewne uzbroiło się w brakujące tytuły do swoich kolekcji. Co to może oznaczać?

Oczywiście wiele ciekawych wpisów związanych z wrażeniami po przejściu nowych nabytków. Nie można zapominać też o innych wpisach, w których piszecie o rzeczach przeróżnych, tworzycie nowe światy czy też pokazujecie to, o czym wielu z Was mogło nie wiedzieć. Każdy dzień to coś nowego. Zobaczmy więc, co w ubiegłym tygodniu pojawiło się na Gramsajtach!

Statystycznie

W ubiegłym tygodniu było dosyć gorąco - nie tylko za oknem. Łącznie, gdybym miał policzyć wszystkie wpisy pojawiające się przez ostatnie siedem dni było ich aż 257! Jednak jeżeli przyjrzeć się temu bliżej było to związane z budowaniem bazy danych przez jednego z użytkowników, co można było zauważyć przez ostatnie dni na głównej stronie Gramsajtów. Tak więc pomijając owy proces pojawiło się łącznie 77 wpisów, co jest sporym wzrostem w porównaniu z poprzednim zestawieniem, aż o 14 wpisów! Najwięcej treści pojawiło się we wtorek - 19, a najmniej w niedzielę - 5. Średnio daje nam to 11 wpisów na dzień, co jest naprawdę dobrym wynikiem.

Nowe Gramsajty i powroty

W tym tygodniu na Gramsajtach pojawiło się dwóch nowych użytkowników - HOJNOv13 i Kornelos24. Życzę im regularnych publikacji i wielu ciekawych wpisów! Poza tym aktywność wznowił po długiej przerwie Darkstar181, który będzie na swoim Gramsajcie wrzucał materiały związane z grami i nie tylko. Witamy ponownie na pokładzie! Madt w klimacie Skyrima zaprasza na wpisy!

Gry

Śmiało mogę powiedzieć, a nawet i napisać, że poprzedni tydzień był naprawdę owocny pod kątem tekstów tematycznie związanych z grami. Na pierwszy plan wysuwają się wrażenia z gier, w które niektórzy z Was mieli przyjemność zagrać. Gramowiczka kasiabartek postanowiła podzielić się z Wami pierwszymi wrażeniami po zagraniu w Silent Hill: Downpour - serii, którą uwielbia. Przy okazji Kasia pisze nieco na temat tego, w jaki sposób do tej gry podchodzi. Bodzio-gracz w swoim wpisie na temat wrażeń z wersji demo gry Gran Turismo 6 przyjrzał się bliżej różnicom, które można zauważyć między tą a ostatnią częścią legendarnej gry na PS3. Madt natomiast po zaliczeniu wszystkich części serii Dead Space krótko podsumował je i ocenił, luzac zaś podsumował To The Moon. To jeszcze nie koniec tekstów związanych z wrażeniami! Thrandir, tym razem w nieco krótszej niż zwykle formie, napisał o grze Metro: Last Light, będąc pod wrażeniem klimatycznych lokacji w niej zawartych.

W kwestii recenzji gier pojawiło się kilka tekstów związanych z dodatkami i rozszerzeniami. Pierwszym z nich był Nowy Wspaniały Świat - spory add-on do Civilization V, w który zagrał i obszernie go opisał Gramowicz plackath. JackReno napisał aż trzy recenzje! Dwie z nich związane są z dodatkami do Mass Effect 3Omega i Leviathan, trzecia to rzut okiem na przygodówkę Puzzle Agent. Piękny wystrój w klimatach anime zdobi Gramsajt Roctussa

Okołogrowo

Zacznijmy od tematu, który był poruszany już po wielokroć - śmierci PC jako platformy do gier. Wpis na ten temat poczynił użytkownik Aven_Unspoken. Nawiązując do sezonu ogórkowego ze wstępu, Kraju napisał o tym, że tak naprawdę jedynie lipiec można uznać za chwilę oddechu od nowości, których fala zaleje nas już w sierpniu. ManweKallahan przyjrzał się podobieństwom między dwoma głośnymi seriami: Assassin’s Creed i grami o Batmanie, których na pierwszy rzut oka nigdy nie zauważałem. Kolejny temat to popularne „acziwki”. Roctuss po krótkiej przerwie w publikacjach, napisał o tym, co można było dawno temu uznać za osiągnięcie i dokonał porównania z tym, co obecnie „osiągamy” w grach. Demagol natomiast po przejściu po raz kolejny kampanii dodatku Heart of The Swarm do StarCraft II doszedł do wniosku, że to dobra gra… ale jednak czegoś w niej zabrakło i ostatecznie nie przyjął jej z takim entuzjazmem, jaki przejawiał podczas grania w Wings of Liberty. Może to być według Demagola jedną z oznak zmęczenia grami komputerowymi. Wśród materiałów okołogrowych nie zabrakło tekstu, który mógłby zainteresować Was najbardziej, bowiem dotyczącego standardowego dnia pracy w gram.pl autorstwa MartivaR-a. Jeżeli natomiast szukacie informacji na temat tego, co działo się w branży to zapraszam do JR_N7 na kolejny wpis z serii "Raport Niedzielnego Gracza". U Cedricka tak jak zwykle - zombiastycznie!

Ogólnie

Czy są na sali osoby, które lubią chodzić po mieście? Zapewne kilka się znajdzie, w tym Gramowicz theZoSo, który woli ruszyć piechotą niż czekać na autobus. Przy okazji zastanawia się, która z metod transportu może być tą najlepszą. Kraju natomiast rozmyślał nad tym „gdzie się podziały tamte transfery?”, nawiązując do tego, co dzieje się ostatnio w klubie F.C. Barcelona. Dodatkowo opisał swoje wrażenia z obejrzanego niedawno filmu World War Z. Kolejny wpis to krótki tekst JackaReno przybliżający sylwetkę Talii Joy Castellano, która niestety zmarła niedawno. Jednak gdy się spojrzy na to, co robiła i jak zarażała pozytywnymi emocjami innych można śmiało powiedzieć, że wygrała tak naprawdę przegrywając. Recenzję książki "Cmętarz Zwierząt" Stephena Kinga przedstawia JR_N7. I na koniec warto poświęcić trochę uwagi na przeczytanie kolejnej części cyklu "Jak się pisze?" pióra Cedricka.

Gameplaye

W ubiegłym tygodniu pojawił się tylko jeden film Gramowiczki Izulith. Tym razem zaproponowała nam kolejną odsłonę swoich przygód w grze Amniesia: The Dark Descent. Przy okazji możecie pomóc jej w nazwaniu maskotki, która będzie się przy okazji gameplayów pojawiała! \m/ O_o \m/

Twórczość Gramowiczów

W kąciku twórczości pojawiło się o wiele więcej materiałów niż dotychczas! Demagol prezentuje album inspirowany StarCraftem. Polecam też więcej tego typu treści na jego Gramsajcie. Izulith napisała dwa nowe opowiadania - Strzelec oraz Bez początku, bez zakończenia. W kwestii opowiadań pojawiła się też trzecia część "Księgi Pohorium" autorstwa Farimato, a także coś krótkiego od Accida. Jeszcze jedno, krótkie opowiadanie możemy przeczytać na Gramsajcie Velany.

Ciekawostki

I na koniec krótka ciekawostka, o której być może nie wiedzieliście. Otóż 14 lipca bieżącego roku nadano ostatni telegraf! Więcej o tym wydarzeniu możecie przeczytać na Gramsajcie Cedricka. Jak zwykle zachęcam Was do pisania, komentowania i udzielania się na Gramsajtach. Co tydzień możecie też zagłosować w plebiscycie (z nagrodami!) na Wpis Tygodnia, który później będzie walczył o miano Wpisu Miesiąca!

Więcej informacji o gramsajtowych aktywnościach znajdziecie jak zwykle na Gramiku!

najnowsze