Felieton

Ubisoft zhakowany, czas na zmianę haseł do uPlay i stron Ubisoftu

Robert Sawicki, 02 lipca 2013 21:45 37

Najgorsza reklama Watch Dogs - ever.

Ubisoft rozesłał maile do każdego użytkownika stron firmy i platformy uPlay po tym, jak serwery jednej z ichniejszych stron WWW zaliczyły włamanie. Loginy, adresy e-mail i hasła mogły zostać wykradzione w trakcie ataku. Jeśli jeszcze nie zaglądaliście na swoje skrzynki, niezmienioną (czyt. bezczelnie skopiowaną) treść wiadomości znajdziecie poniżej.

"W ostatnim okresie odkryliśmy, że jedna z naszych stron WWW została zatakowana w celu uzyskania dostępu do naszych sieci. Nieautoryzowane wejście zostało natychmiast zablokowane przez nasz personel do spraw bezpieczeństwa, podjęliśmy też odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia włamania, a także rozpoczęliśmy procedury mające na celu przywrócenie właściwego funkcjonowania wszelkich systemów, które mogły być obiektem ataku".

Podczas naszych działań odkryliśmy, że starano się nielegalnie przejąć dane z naszej bazy. Wśród informacji, które mogły być celem ataku znalazły się: nazwy użytkowników, adresy e-mailowe oraz ukryte hasła. Zwracamy uwagę, że Ubisoft nie przechowuje żadnych informacji dotyczących płatności dokonywanych przez użytkowników kont. Wszelkie dane związane z kartami bankowymi naszych klientów nie były oraz nie są zagrożone poprzez ten atak".

Ostatnio coraz częściej słyszy się o włamaniach tego typu, choć wykradzione hasła nie zdarzają się szczególnie często. Tak długo, jak do rąk hakerów nie dostaną się numery kart kredytowych (cześć, Sony), nie powinno być z tego szczególnej biedy. Pośmiejmy się z Ubisoftu, zmieńmy hasła i wróćmy do normalnego, powolnego życia.

Hasło możecie zmienić po kliknięciu w ten niebieski napis, o ile przetrwacie próbę captchy. Choć nie wiadomo czy uPlay też oberwał przy ataku, to hasło do usługi wciąż warto zmienić. Tak na wszelki wypadek.

Ujawniono listy wymagań sprzętowych dla Assassin's Creed III Remastered na PC
Control, The Outer Worlds i gry Quantic Dreams - Epic Games ujawniło listę nadchodzących tytułów, które ominą Steam
Rainbow Six Siege z opcją wybaczenia osobie, która zabiła członka z drużyny
To samo, ale lepsze - przegląd ocen The Division 2
najnowsze