Informacje

Ubisoft zhakowany, czas na zmianę haseł do uPlay i stron Ubisoftu

37 Robert Sawicki

Najgorsza reklama Watch Dogs - ever.

Ubisoft zhakowany, czas na zmianę haseł do uPlay i stron Ubisoftu - obrazek 1

Ubisoft rozesłał maile do każdego użytkownika stron firmy i platformy uPlay po tym, jak serwery jednej z ichniejszych stron WWW zaliczyły włamanie. Loginy, adresy e-mail i hasła mogły zostać wykradzione w trakcie ataku. Jeśli jeszcze nie zaglądaliście na swoje skrzynki, niezmienioną (czyt. bezczelnie skopiowaną) treść wiadomości znajdziecie poniżej.

"W ostatnim okresie odkryliśmy, że jedna z naszych stron WWW została zatakowana w celu uzyskania dostępu do naszych sieci. Nieautoryzowane wejście zostało natychmiast zablokowane przez nasz personel do spraw bezpieczeństwa, podjęliśmy też odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia włamania, a także rozpoczęliśmy procedury mające na celu przywrócenie właściwego funkcjonowania wszelkich systemów, które mogły być obiektem ataku".

Podczas naszych działań odkryliśmy, że starano się nielegalnie przejąć dane z naszej bazy. Wśród informacji, które mogły być celem ataku znalazły się: nazwy użytkowników, adresy e-mailowe oraz ukryte hasła. Zwracamy uwagę, że Ubisoft nie przechowuje żadnych informacji dotyczących płatności dokonywanych przez użytkowników kont. Wszelkie dane związane z kartami bankowymi naszych klientów nie były oraz nie są zagrożone poprzez ten atak".

Ostatnio coraz częściej słyszy się o włamaniach tego typu, choć wykradzione hasła nie zdarzają się szczególnie często. Tak długo, jak do rąk hakerów nie dostaną się numery kart kredytowych (cześć, Sony), nie powinno być z tego szczególnej biedy. Pośmiejmy się z Ubisoftu, zmieńmy hasła i wróćmy do normalnego, powolnego życia.

Hasło możecie zmienić po kliknięciu w ten niebieski napis, o ile przetrwacie próbę captchy. Choć nie wiadomo czy uPlay też oberwał przy ataku, to hasło do usługi wciąż warto zmienić. Tak na wszelki wypadek.

37 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Zdzichacz

Szkoda, że jest Error podczas zmieniania hasła.

Odpowiedz
G ww3pl

> Szkoda, że jest Error podczas zmieniania hasła.
Zmieniłem hasło zaraz po Twoim poście, poszło bez problemów. W którym momencie łapie Cię błąd?

Odpowiedz
G Zdzichacz

> > Szkoda, że jest Error podczas zmieniania hasła.
> Zmieniłem hasło zaraz po Twoim poście, poszło bez problemów. W którym momencie łapie
> Cię błąd?
Po kliknięciu linku, który dostałem na mail.

Odpowiedz
G ww3pl

Spróbuj w takim razie tym z newsa.

Odpowiedz
G barth89

U mnie też error. Hasła nie da się zmienić...

BTW - hasło do Ubi = hasło do Uplay?

edit: błąd występuje w momencie kliknięcia linka, który przyszedł na maila.

Odpowiedz
G ww3pl

> U mnie też error. Hasła nie da się zmienić...
>
> BTW - hasło do Ubi = hasło do Uplay?
Prawdopodobnie nie, jeśli dobrze pamiętam to dwa, oddzielne hasła.

Odpowiedz
NemoTheEight

I tak miałem zmienić mail, bo loguję się z nieaktywnego (ze skrzynki, której nie używam od X lat). Chyba, że wprowadzili zabezpieczenie mailowe do tego. Jak tak to jestem w D., a moje wszystkie gry od kilku lat poszły w diabły.

Odpowiedz
G barth89

> > U mnie też error. Hasła nie da się zmienić...
> >
> > BTW - hasło do Ubi = hasło do Uplay?
> Prawdopodobnie nie, jeśli dobrze pamiętam to dwa, oddzielne hasła.
A gdzie zmienić hasło do Uplay? Może jestem ślepy, ale w panelu Uplay tego nie widzę (w opcjach nie ma takiej możliwości) :P

Odpowiedz
NemoTheEight

Cholera. "Wysłano na maila" A mail skasowany po 3 latach nieużywania (ta pamiętam hasło o dziwo, zresztą sprawdziłem kilka dodatkowych kombinacji). No to świetnie. Co ciekawe zmieniałem maila kilka dni temu, tylko coś serwer szwankował i pozostał stary. Dzięki Ubi.
Chyba, że da się zmienić hasło bez korzystania z maila z poziomu aplikacji UPlay w kompie. Bo ona mi się automatycznie loguje i nadal działa. Wie ktoś coś o tym?

Odpowiedz
G Yaskyer

Wydaje mi się, czy to nie jest po prostu pewnego rodzaju próba zhypowania nas przez Ubisoft w celu wklimacenia się w motyw hackowania w Watch_Dogs?

Odpowiedz
NemoTheEight

> Wydaje mi się, czy to nie jest po prostu pewnego rodzaju próba zhypowania nas przez Ubisoft
> w celu wklimacenia się w motyw hackowania w Watch_Dogs?
Jak tak to ich zabiję chyba. Przez to, ze pewnie nie można odpalić gry, którą się ma na dysku z innego konta straciłem właśnie wszystkie cześci AC i Far Cry 3. No niby częściowo z mojej winy, bo powinienem zmienić maila na jakiś używany, ale nigdy nie patrzyłem na maile, bo mam logowanie z automatu. A jak próbowałem zmienić kilka dni temu to nie dało rady, bo cośtam.

Odpowiedz
G Crew_900

Na uplay zmienione, ale na stronie Ubi nie bo nie przychodzi mi wiadomość na maila z instrukcją.

Odpowiedz
1t4chi

> > Wydaje mi się, czy to nie jest po prostu pewnego rodzaju próba zhypowania nas przez
> Ubisoft
> > w celu wklimacenia się w motyw hackowania w Watch_Dogs?
> Jak tak to ich zabiję chyba. Przez to, ze pewnie nie można odpalić gry, którą się ma
> na dysku z innego konta straciłem właśnie wszystkie cześci AC i Far Cry 3. No niby częściowo
> z mojej winy, bo powinienem zmienić maila na jakiś używany, ale nigdy nie patrzyłem na
> maile, bo mam logowanie z automatu. A jak próbowałem zmienić kilka dni temu to nie dało
> rady, bo cośtam.

? Zmiana hasła nie jest obowiązkowa..

Odpowiedz
G Dante_Syn_Spardy

Dzięki gram za info. Na skrzynkę zaglądam co parę dni więc nigdy nie wiadomo co to by było za parę godzin tym bardziej że obecnie nie używam uPlay-a. Całe szczęście zmiana hasła odbyła się bezproblemowo. Jeszcze raz dzięki!

Odpowiedz
G ww3pl

https://secure.ubi.com/register/Login.aspx?lang=en-GB&NextUrl=https%3a%2f%2fsupport.ubi.com%2fen-gb%2fMyQuestionHistory.aspx&genomeId=32F7AEB0-1C92-4638-8C42-07A25DAEB6D7 - link (chyba nawet ten sam, co w newsie) jest do zmiany hasła właśnie w uPlay. Mają tam tak namieszane, że przyznaję, średnio się w tym orientuję.Więc póki co, wszyscy zmieniamy chyba hasła właśnie do uPlay.... BOŻE, NIE WIEM. Przyznaję się, zmieniam hasła wszędzie tam, gdzie jest logo Ubisoftu i gdzie da się logować ; _ ;

Odpowiedz
G Yaskyer

> > Wydaje mi się, czy to nie jest po prostu pewnego rodzaju próba zhypowania nas przez
> Ubisoft
> > w celu wklimacenia się w motyw hackowania w Watch_Dogs?
> Jak tak to ich zabiję chyba. Przez to, ze pewnie nie można odpalić gry, którą się ma
> na dysku z innego konta straciłem właśnie wszystkie cześci AC i Far Cry 3. No niby częściowo
> z mojej winy, bo powinienem zmienić maila na jakiś używany, ale nigdy nie patrzyłem na
> maile, bo mam logowanie z automatu. A jak próbowałem zmienić kilka dni temu to nie dało
> rady, bo cośtam.
:O Współczuję. Jak kiedyś założę sektę gamerów to w pierwszej kolejności będę tępił cyfrową dystrybucję, płatne DLC, i skupianie się twórców na casualach! ;D

Odpowiedz
NemoTheEight

> > > Wydaje mi się, czy to nie jest po prostu pewnego rodzaju próba zhypowania nas
> przez
> > Ubisoft
> > > w celu wklimacenia się w motyw hackowania w Watch_Dogs?
> > Jak tak to ich zabiję chyba. Przez to, ze pewnie nie można odpalić gry, którą się
> ma
> > na dysku z innego konta straciłem właśnie wszystkie cześci AC i Far Cry 3. No niby
> częściowo
> > z mojej winy, bo powinienem zmienić maila na jakiś używany, ale nigdy nie patrzyłem
> na
> > maile, bo mam logowanie z automatu. A jak próbowałem zmienić kilka dni temu to nie
> dało
> > rady, bo cośtam.
>
> ? Zmiana hasła nie jest obowiązkowa..
No właśnie jak wchodzę na UPlay to wita mnie od razu strona zmiany hasła i żadnego sposobu obejścia. nadzieja w obsłudze technicznej wp, bo może mi odblokują pocztę jak do nich napiszę. Ew. mogę to olać, korzystać z programu na kompie, gdzie jestem zalogowany, ale zmiana kompa, albo coś i kapota.Yasker. gdybym mógł się normalnie zalogować i zmienić adres, albo, gdyby można było przerzucić grę między kontami zrzekajac się jej na rzecz innego konta to git, bo przerzuciłbym wszystko co ważne na drugie konto, które ma adres ok. Tylko ono jest puste. A najprostszym rozwiazaniem byłoby, gdyby gry były przypisywane do kompów, a nie kont tak jak kiedyś.

Odpowiedz
lis_23

Kliknąłem link z maila i już zmieniłem hasło - miałem już podobny problem z BattleNet, też wykradziono mi hasło, gdyż przez ok. rok nie grałem w D3.

Odpowiedz
G LESZ3u

Kurde, Wuwuś. Czy doczekamy się kiedyś jednego normalnego newsa Twojego autorstwa? Bez głupich obrazków, bez głupich tekstów? Fajnie, że jesteś taki wyluzowany, ale jednak co za dużo, to niezdrowo. Mnie osobiście zaczyna to już nieco drażnić, tym bardziej, że ostatnio stanowicie z nowym nabytkiem - Piotrem Bajdą - i jego długaśnymi, "zabawnymi" tytułami dość specyficzny duet. A przecież Cię lubię.

Odpowiedz
G ww3pl

Kaman, Bajda stanowi wyższy poziom suchości i nie dorasta mi do pięt Boże-błagam-żeby-tego-nie-czytał.Przy mniejszych tematach niemal zawsze ton jest, nazwijmy to, zwykły, a tych było ostatnio trochę - na dzisiaj też się kilka zapowiada, także stay tuned. Choć tego typu newsów trochę jest, to kiedy nie trzeba, to po prostu nie produkuję się na siłę i piszę niemal jak reszta.

Odpowiedz
G barth89

> Kliknąłem link z maila i już zmieniłem hasło - miałem już podobny problem z BattleNet,
> też wykradziono mi hasło, gdyż przez ok. rok nie grałem w D3.
Jak wy to robicie, że zmieniacie hasła?U mnie jakieś:ErrorThere was an error accessing the requested web page.

Odpowiedz
NemoTheEight

Ta. Wy sobie żartujecie, a ja sie zastanawiam jak odzyskać gry za kilka stów i 130 pkt a UPlay. Choć w sumie w większosć z tego nie gram już, wiec Jeśli Ubi nie wypuści do kolejnych AC bonusów za poprzednie gry tak jak w multi do AC III to spoko.Tylko Far Crya mi szkoda.

Odpowiedz
G Muradin_07

Ja dostałem info o tym na maila jakieś kilka godzin temu. Zmieniłem hasło i problemu nie mam.

Odpowiedz
G KrisK91

Jak dostałem maila z linkiem do zmiany hasła to go zignorowałem bo byłem przekonany, że to zwykły phishing. Dopiero na reddicie rzuciło mi się w oczy, że to jednak prawda. Cieszy szybka reakcja ale mogli trochę przemyśleć sposób zmiany hasła tak by nie budził żadnych wątpliwości.

Odpowiedz
rastakol

Od godziny próbuje zmienić hasło... hasło zmieniłem i nie mogę się zalogować, jak chcę zmienić ponownie to meile z instrukcja nie dochodzą.... od godziny się z tym męczę i nic... ostatni raz kupowałem coś z Ubisoftu na cholerę tworzą tyle tych platform dawniej był steam i był spokuj teraz weź to wszystko ogarnij

Odpowiedz
G Ecko09

Nawet nie pamiętam czy mam tam gdzieś konto xD

Odpowiedz
NemoTheEight

> Nawet nie pamiętam czy mam tam gdzieś konto xD
To nic. Ja odkryłem, ze mam 2 jak przypadkiem zalogowałem się na 2 z tydzień temu. tylko problem, bo na tym, do którego mogę mieć dostęp nic nie ma. Nigdy z niego nie korzystałem.

Odpowiedz
G ApeBoy

Ja usunąłem tą wiadomość od "ubi" i zgłosiłem próbę wyłudzenia :)) jakoś nie podobał mi się email z którego została wysłana :)

Odpowiedz
G ApeBoy

Na pewno ubi używa takiego emaila email_ubi@email.ubi.com??

Odpowiedz
deamon-pl

email_ubi@email.ubi.com potwierdzam....
----------------------------------------------------------------------
class zabawa z hakerem lub grupą hakerów o konto w grze brr proszę niech wracają stare czasy bez steam,Uplay.

Odpowiedz
Patrolololololololo

Jeśli jest to akcja promocyjna Watch_Dogs to wychodzi na to że to jest najgorsza akcja promująca grę w historii branży gier komputerowych.

Odpowiedz
G barth89

Czy możecie już zmienić hasło? Mi ciągle wyskakuje error (nie mogę ustawić nowego hasła) i nie mogę się zalogować używając starego hasła...

Odpowiedz
Poitrus

Help error mi wyskakuje przy próbie zmiany hasła i nie wiem jak to zrobić

Odpowiedz
guxi

> Help error mi wyskakuje przy próbie zmiany hasła i nie wiem jak to zrobić

mała podpowiedź ze strony Ubisoft:
Zdarza się, że program pocztowy, bądź strona internetowa poczty email zniekształcają link wyświetlany w wiadomości z prośbą o zmianę hasła do konta Uplay, co uniemożliwia wykonanie tej operacji.

W związku z tym, spróbuj użyć opcji "Odpowiedz", a następnie skopiuj link resetu hasła z zacytowanej treści oryginalnej wiadomości.

Po wklejeniu linku do okna przeglądarki internetowej błąd nie pojawi się i będziesz mógł ustalić nowe hasło.

Odpowiedz
G Nygusek26

> > Szkoda, że jest Error podczas zmieniania hasła.
> Zmieniłem hasło zaraz po Twoim poście, poszło bez problemów. W którym momencie łapie
> Cię błąd?

Łapcie news od Ubi gdy macie błąd ze zmianą hasła

"Zdarza się, że program pocztowy, bądź strona internetowa poczty email zniekształcają link wyświetlany w wiadomości z prośbą o zmianę hasła do konta Uplay, co uniemożliwia wykonanie tej operacji.

W związku z tym, spróbuj użyć opcji "Odpowiedz", a następnie skopiuj link resetu hasła z zacytowanej treści oryginalnej wiadomości.

Po wklejeniu linku do okna przeglądarki internetowej błąd nie pojawi się i będziesz mógł ustalić nowe hasło."

Odpowiedz
FlankerD

Wielkie dzięki, wreszcie zadziałało :)

Odpowiedz
G aope

> Jeśli jest to akcja promocyjna Watch_Dogs to wychodzi na to że to jest najgorsza
> akcja promująca grę w historii branży gier komputerowych.
Wręcz przeciwnie :] Jeśli jest to akcja promocyjna, to Ubisoft nie dość, że zyskał na rozgłosie, to jeszcze użytkownicy zmienili hasła (+ dla bezpieczeństwa). A teraz najzabawniejsze - jeśli to nie jest akcja promocyjna, to Ubisoft i tak zyskał te dwa elementy + ludzie nie wiedza czy promocja czy nie więc w efekcie nie ma zbytniego hejtu. Win-Win :]Anyway jakiejkolwiek firmie z branży i tak daleko do największego faila ostatnich kilku lat w postaci akcji promocyjnej GoG'a. Tak, tej z zamknięciem serwisu. Niedościgniony wzór tego, jak schrzanić.

Odpowiedz